Konkurs plastyczny
piątek, 01 kwietnia 2016 00:00

Wyróżniona kreska…

kartka_wielkanocna

Anna Pastucha, uczennica kl. III „a” Gim., znalazła się wśród 25 laureatów wyróżnionych w cyklicznym konkursie plastycznym na projekt kartki świątecznej – „Wielkanoc 2016”. Do XX edycji konkursu zgłoszono 358 prac z blisko 10 szkół z naszego rejonu. Ze względu na wieloletnią już tradycję uczestniczenia, nie mogło w nim zabraknąć i tym razem przedstawicieli z Zespołu Szkół.

W galerii prezentujemy wybrane prace uczniów naszej szkoły, które godnie rywalizowały o najwyższe miejsce w konkursie. Osobiście, wrażliwym okiem możecie docenić ich walor, a także kunszt artystyczny waszych kolegów. Naszej artystce z kolei życzymy dalszych triumfów, mając jednocześnie nadzieję, że jej „mały sukces” zaanimuje innych do odkrywania swoich talentów w kolejnych edycjach konkursu.

Szkolny koordynator konkursu

Leszek Asyngier

 
Sukces Angeliki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 czerwca 2016 09:04

SUKCES ANDŻELIKI!

Dnia 7 czerwca w Teatrze Starym w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i uczniom wyróżnionym w tegorocznej edycji ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. W tym roku szkolnym w konkursie udział wzięło trzech uczniów z klasy IC liceum (kategoria LIONS) oraz czterech uczniów z klasy IIC liceum (kategoria EAGLES). Biorąc pod uwagę średnią wszystkich uczniów w grupie LIONS nasza szkoła uplasowała się na I miejscu, w grupie EAGLES - na XIII miejscu w powiecie lubelskim. Najlepszy wynik w konkursie i ocenę dobrą uzyskała uczennica klasy IC liceum ANDŻELIKA JAMRÓZ.

Serdecznie gratulujemy rozległej wiedzy i umiejętności!

 
INSTA.LING PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 maja 2016 21:13

KOLEJNA EDYCJA INSTA.LING!

ling-logo_400


To już kolejna edycja Programu INSTA.LING dla Szkół do którego przystąpili nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Przypominamy wszystkim, że www.instaling.pl to strona internetowa, która daje możliwość regularnego uczenia się i utrwalania słownictwa. Pracę ze stroną rozpoczęliśmy od języka angielskiego w pierwszym semestrze, a w obecnej edycji wykorzystywana jest ona również do nauki języka polskiego przez uczniów gimnazjum. Ponieważ w naszej szkole uczą się również uczniowie z Ukrainy, oni również zgłębiają tajniki języka polskiego za pomocą tej strony.
Jak to działa? Każdy uczeń, który został wpisany przez nauczyciela do odpowiedniej grupy otrzymuje login i hasło. Nauczyciel dodaje do każdej grupy te słówka, które już pojawiły się na poprzednich lekcjach, lub te, które pojawią się na kolejnych. Uczeń codziennie loguje się na stronie i wykonuje powtórkę około 20 słówek. Trwa to zaledwie od 5 do 8 minut.
INSTA.LING to wielka pomoc dla uczniów, którzy utrwalają poznane na lekcjach słownictwo. To również duże wsparcie dla nauczycieli, którzy mogą śledzić postępy każdego ucznia indywidualnie.
Czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje!

 
Rekrutacja rozpoczęta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Informacje dla kandydatów

 

Liceum Ogólnokształcące

Wniosek o przyjęcie do szkoły należy złożyć poprzez System Centralnej Rekrutacji

https://www.lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat

wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek dostarczyć do sekretariatu szkoły do 23 czerwca 2016 roku

w przypadku problemów - pomocy udziela sekretariat szkoły

 

Gimnazjum

 

Wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy należy dostarczyć do sekretariatu szkoły

wniosek w formacie .pdf

 

 
Konkurs wiedzy o patronie szkoły
środa, 04 maja 2016 20:36

KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

KS. ANTONIM KWIATKOWSKIM

patron


1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół.

2. Konkurs składa się z dwóch etapów:

I etap – przygotowanie prezentacji multimedialnej w terminie do 25 maja 2016r.

II etap – test wiedzy o życiu i działalności ks. A. Kwiatkowskiego odbędzie się 1 czerwca 2016r. o godz. 10.00

3. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu na www.kwiateklo.pl

Zachęcamy do udziału w konkursie. Przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.
Organizatorki: Katarzyna Król, Monika Stojek, Monika Widomska

regulamin konkursu o patronie szkoy klasy pierwsze.pdf

 
Zakończenie klas III LO
środa, 04 maja 2016 15:06

Kochani wychowankowie!

zakonczenie_029

Pamiętamy jakby to było wczoraj, jak 2 września 2013r. spotkaliśmy się z Wami po raz pierwszy, w przyszkolnym amfiteatrze. Wielu z Was na pewno miało dużo wątpliwości, czuło strach przed tym, co spotka Was w murach nowej szkoły. Wtedy, podobnie jak dziś, był piękny, słoneczny dzień, który wróżył dobry początek. Różnica polega tylko na tym, że swoją pracę wychowawczą zaczynaliśmy z młodzieżą, a przed chwilą wręczyliśmy świadectwa ukończenia szkoły dorosłym już ludziom.

Przez trzy lata nauki w liceum zrobiliście wiele, aby swoimi sukcesami i działaniami zapisać się na kartach historii naszej szkoły. To tutaj realizowaliście swoje pasje, rozwijali zainteresowania, zdobywali wiedzę niezbędną w dorosłym życiu, ale także przeżywali pierwsze miłości i nawiązywali przyjaźnie, które przetrwają, mimo dzisiejszego pożegnania ze szkołą i tymi, którzy ją tworzą. Te mury to wasze wspomnienia, poza nimi – przyszłość.

 
Spotkanie z rodzicami
wtorek, 26 kwietnia 2016 17:41

Spotkanie z rodzicami

wywiadowka


Dyrekcja Zespołu Szkół im ks. Antoniego Kwiatkowskiego

zaprasza


rodziców i opiekunów na spotkanie z wychowawcami

i nauczycielami poszczególnych przedmiotów


w dniu 28 kwietnia 2016 roku (czwartek) o godzinie 16.00.

 
Stypendium Starosty Lubelskiego 2016
Wpisany przez Administrator   

Stypendium Starosty Lubelskiego

brawa

W dniu 21 kwietnia 2016 roku podczas sesji Rady Powiatu dwóch uczniów naszej szkoły: Marcin Wolski z klasy III b Gimnazjum oraz Marcin Dziadosz z klasy II c LO odebrało stypendium Starosty Lubelskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zmieniony: wtorek, 26 kwietnia 2016 18:21
 
Italiada 2016
niedziela, 10 kwietnia 2016 15:03

Natalia Rachwał laureatką „ITALIADY”

italiada_64

Dnia 8 kwietnia 2016 r odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji „ITALIADY” – Międzyszkolnego konkursu wiedzy o Włoszech dla Gimnazjalistów z województwa lubelskiego. Uczennica naszej szkoły Natalia Rachwał z klasy III a Gim znalazła się wśród nagrodzonych uczestników. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży tematyką związaną ze słoneczną Italią, zgodnie z mottem: „Sztuka nauczania nie polega tylko na zdobywaniu wiadomości lecz też na rozbudzaniu ciekawości.” Konkurs sprawdza wiedzę z geografii, historii i kultury Włoch. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży, której nie zniechęca duża ilość materiału do opanowanie i wysoki poziom trudności.

 
Olimpiada Policyjna 2016
niedziela, 10 kwietnia 2016 18:52

Olimpijczycy z Kwiatka

olimpiada

Ogólnopolska „Olimpiada Policyjna” organizowana jest przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie od 2010 roku. Co roku przedsięwzięcie to umożliwia uczniom szkół ponadgimnazjalnych zdobycie upragnionego indeksu na wybranym kierunku studiów pierwszego stopnia w szczycieńskiej Uczelni. 1 kwietniu 2016 roku miał miejsce kolejny – VII już finał policyjnej Olimpiady. Do tegorocznej edycji przystąpiło 150 osób z 43 szkół ponadgimnazjalnych. Po sprawdzeniu prac napisanych przez uczestników do kolejnego etapu zakwalifikowano 142 uczniów. Test wiedzy, który nie należał do najłatwiejszych, wyłonił najlepszą trzydziestkę w kraju. Już samo zakwalifikowanie się do grona 30 finalistów etapu centralnego jest dużym osiągnięciem. W tym doborowym towarzystwie znalazł się uczeń klasy III d Zespołu Szkół  im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie o profilu policyjnym Kamil Piskorz, uzyskując w II etapie Olimpiady 95% wynik punktowy.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
matura2015

dzień bezpiecznego internetu

dbiobrazek

Kalendarz

<<  Paź 2016  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Sobota, 22 Października 2016
Imieniny : Halki, Filipa, Przybyslawa
sauna

Akcje

bookcrossing
klubhdk
logo_instaling