Gratulujemy recytatorom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

recytator

Gratulujemy recytatorom!

W dniu 16 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Klaudia Paszkowska, Łukasz Krzysztoń, Władysława Zavalowa, Dominika Łukaszczyk, Sebastian Kita i Anna Chemperek wzięli udział w siódmej edycji Międzyszkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej, zorganizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie otrzymał Łukasz Krzysztoń z klasy Ic a Anna Chemperek z klasy IIIa LO zajęła II miejsce wśród 15 uczestników. Młodzież przygotowywała się do występu pod kierunkiem polonistek: p. Marty Kloc-Kusy, p. Magdy Stacharskiej-Szwałek i p. Moniki Stojek.

Zmieniony: środa, 16 listopada 2016 23:32
 
Zdarzyło się w listopadzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

listo1

"Zdarzyło się w listopadzie"

Niepodległość, honor, patriotyzm. Jakie znaczenie mają te wartości w życiu współczesnego młodego człowieka? Próbą odpowiedzi na to pytanie był spektakl, opracowany i wystawiony przez uczniów klasy IIc LO w przeddzień 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oryginalny, samodzielnie zredagowany scenariusz był efektem pracy wyobraźni młodzieży i obserwacji rzeczywistości. Uczniowie klasy matematyczno-informatycznej udowodnili, że drzemią w nich aktorskie talenty. Młodzież przygotowała przedstawienie pod kierunkiem pani Marty Kloc-Kusy i Marty Szwałek

Zmieniony: środa, 16 listopada 2016 23:42
 
Filmoteka szkolna 2016 PDF Drukuj Email
niedziela, 30 października 2016 00:00

Obejrzyj. Porozmawiaj. Włącz się…!

dyplom

Zgodnie z planem, od października br., ruszyła V edycja całorocznego projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Zajęcia prowadzone są w formie Dyskusyjnego Klubu Filmowego w oparciu o klasykę kina polskiego z pogranicza trzech gatunków – dokumentu, fabuły i animacji. Dedykowane są przede wszystkim uczniom klas I LO, w tym młodzieży obcojęzycznej, dla której DKF jest doskonałą formą na poznawanie kultury polskiej i pokonywanie bariery językowej. Dodatkowo pełnią rolę wychowawczą, wzmacniając właściwe postawy społeczne, pomagają właściwie odbierać przekaz filmowy z całym jego bogactwem…  Zajęcia odbywają się w ramach zajęć pozalekcyjnych z Wiedzy o kulturze, dlatego ich różnorodny zakres tematyczny zostanie podsumowany po raz kolejny konkursem z wiedzy                     o filmie. Chętnych zapraszamy, ilość miejsc nieograniczona.
Szkolny koordynator projektu
Leszek Asyngier
 
Spotkanie
niedziela, 13 listopada 2016 20:15

Spotkanie

spotkanie_02

W dniu 10 listopada 2016 r. szkołę naszą odwiedziła grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawy. Okazją do spotkania była rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Goście wspólnie z całą społecznością szkolną obejrzeli przygotowany na tę okazję uroczysty apel i część artystyczną mówiącą o patriotyzmie i wierności ojczyźnie. Po części oficjalnej goście spotkali się z młodzieżą działającą w wolontariacie na małym poczęstunku.

 
Talent Uli doceniony!
czwartek, 10 listopada 2016 10:24

Talent Uli doceniony !

ula_baran dzieci_nocy

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Ula Baran odniosła sukces literacki. Wydawnictwo Novae Res opublikowało I tom jej powieści z cyklu „Dzieci nocy”, pod tytułem „Błękitna pełnia”. Książka, wydana pod pseudonimem „Unity Blair”, jest już dostępna w księgarniach. Można ją też nabyć bezpośrednio od autorki, może uda się zdobyć przy okazji autograf?

Poniżej fragment recenzji wydawniczej:

„Londyn zalała fala strachu. Powtarzające się morderstwa łączą trudne do wyjaśnienia okoliczności i złowieszczo brzmiąca nazwa klubu dla satanistów - Kagutaba.

 
Kurs języka angielskiego
czwartek, 10 listopada 2016 09:53

KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA OSÓB POSZUKUJĄCYCH PRACY

english

W lipcu bieżącego roku nasza szkoła nawiązała współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Lublinie (Filia w Bychawie). W wyniku tej współpracy dnia 6 października rozpoczął się w naszej szkole całoroczny kurs języka angielskiego dla osób bezrobotnych. Kurs przeznaczony jest dla osób, które rozpoczynają naukę języka angielskiego.

Zajęcia odbywają się w naszej szkole, raz w tygodniu, w wymiarze trzech godzin lekcyjnych. W kursie bierze obecnie udział trzy osoby wskazane przez Urząd Pracy, oraz trzech nauczycieli, pragnących odświeżyć swoje umiejętności i wiedzę z języka angielskiego. Kurs prowadzi pani Joanna  Ścierzyńska, oraz wszyscy chętni uczniowie, którzy pragną pomóc osobom dopiero zaczynającym naukę języka angielskiego, oraz chcą poznać zawód nauczyciela od kuchni.

 
Wspomagamy najuboższych
czwartek, 10 listopada 2016 09:52

WSPOMAGAMY NAJUBOŻSZYCH!

logo_bractwa

Od października bieżącego roku nasza szkoła rozpoczęła współpracę z jadłodajnią dla najuboższych prowadzoną przez Bractwo im. św. Brata Alberta w Lublinie. Każdego miesiąca zbieramy inne produkty, które wspomogą pracę miejsca, gdzie wydawane są posiłki dla najbiedniejszych mieszkańców Lublina. W wyniku zbiórki żywności, prowadzonej w miesiącu październiku, uczniowie i nauczyciele przekazali na rzecz jadłodajni w sumie 123 paczki makaronu, 97 puszek groszku konserwowego, 4 kukurydze konserwowe i 1 danie meksykańskie w puszce.

Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zbiórce i którzy nadal zechcą dzielić się jedzeniem z innymi SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 
Sprawozdanie z badania wody basenowej PDF Drukuj Email

Sprawozdanie z badania wody basenowej

data: 17.10.2016 - badaniewody7112016.pdf

 
Tenis stołowy
czwartek, 03 listopada 2016 11:34

Wyniki Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym w roku szkolnym 2016/2017

tenis

GIMNAZJUM

Dziewczęta

1.    Kaja Szewczyk

2.    Zuzanna Łopucka

3.    Wiktoria Wiśniewska

4.    Natalia Wolska

5/6 Aleksandra Żak

Magdalena Krzysiak

Startowało 23 zawodniczki

Chłopcy

1.    Andrzej Tochman

2.    Paweł Skoczylas

3.    Krystian Mysłowski

4.    Kacper Kukuryk

5/6 Vadym Romaniuk

Konrad Winiarczyk

startowało 42 zawodników


LICEUM

Dziewczęta

1.    Daryna Podokopna

2.    Karolina Pecyna

3.    Adriann Wróbel

4.    Anna Stanicka

5/6 Oliwia Studzińska

Natalia Kula

Startowało 14 zawodniczek

Chłopcy

1.    Rafał Paszkowski

2.    Patryk Studziński

3.    Marek Korad

4.    Bartek Michalczyk

5/6 Cezary Dziadosz

Ilia Karpienko

startowało 34 zawodników


GRATULUJEMY

 
Postaw na Słońce
czwartek, 03 listopada 2016 11:07

Postaw na Słońce

projekt_1

Grupa z naszego liceum, która "Postawiła na Słońce" 19 października uczestniczył w gali podsumowującej II edycję projektu organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Gala odbyła się w Ministerstwie Środowiska w Warszawie. Zebrali się prawie wszyscy laureaci części badawczej, jak i filmowej projektu. Organizatorów konkursu reprezentowali przedstawiciele Ministerstwa Środowiska oraz Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Nasz zespół w składzie: Emilia Popławska, Wiktoria Maciejczyk, Monika Zaręba, Karolina Bielak, Albert Rachwał, Piotr Duda, Marcin Dziadosz i Krzysztof Szostak oraz opiekun - Daniel Cymerman odebrali nagrody za 3 miejsce w Grand Prix w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
matura2015

dzień bezpiecznego internetu

dbiobrazek
kultura_bezp

Kalendarz

<<  Lut 2017  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728     
Środa, 22 Lutego 2017
Imieniny : Marta, Malgorzata, Piotr
sauna

Akcje

bookcrossing
klubhdk
logo_instaling