Jasełka 2015
wtorek, 22 grudnia 2015 22:47

„Bóg zszedł na ziemię”

jaseka47

Dnia 22 grudnia 2015 roku grupa uczniów z liceum przygotowała inscenizację jasełek. Zgromadzana w hali sportowej cała społeczność naszej szkoły wielkimi brawami nagrodziła młodych aktorów. Uczniowie nie tylko dokonali pięknej interpretacji przydzielonych ról ale również świetnie poradzili sobie z tremą. Atrakcją przedstawienia były doskonale dobrane stroje, uwagę zwracała dbałość o szczegóły i dekoracje. Opiekunami młodzieży były panie Marta Szwałek i Grażyna Woch

Dziękujemy


Zdjęcia w galerii.

 
Kartka bożonarodzeniowa
niedziela, 27 grudnia 2015 11:29

Bezkonkurencyjna  Diana

kartka

Spośród blisko pięciuset zgłoszonych prac w XIX edycji konkursu na projekt kartki świątecznej, jury przyznało nagrodę główną uczennicy naszej szkoły Dianie Pastuch. Jej zwycięska kartka bożonarodzeniowa,  zgodnie z regulaminem, została wydrukowana w nakładzie 5000 sztuk i rozesłana z życzeniami do licznych instytucji krajowych i zagranicznych, jako wizytówka Bychawy, a także jako wyjątkowa forma promocji Kwiatka. W związku z powyższym dziękujemy za zaangażowanie i z serca gratulujemy. Podziękowania należą się również wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu z naszej szkoły, którzy zdecydowali się podzielić swoim talentem i poświęcić czas na ekspresję twórczą. Ich prace można obejrzeć w galerii.
Szkolny koordynator konkursu
Leszek Asyngier
 
Projekt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 grudnia 2015 22:12

„Postaw na słońce”

energia_odnawialna15

Dnia 22 grudnia 2015 roku grupa uczniów z naszego liceum biorąca udział w projekcie „Postaw na słońce” zorganizowała spotkanie promujące odnawialne źródła energii. Oprócz prezentacji multimedialnej zaprezentowano  także modele i plakaty. Odbył się konkurs, którego zwycięzcy nagrodzeni zostali słodkimi upominkami. Projekt „Postaw na słońce” zachęca do korzystania z odnawialnych źródeł energii, a zwłaszcza z energii słonecznej.

Marcin Dziadosz

 
Sukcesy sportowe
wtorek, 22 grudnia 2015 08:33

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH SPORTOWCÓW

zawody_pywackie83

Dziewczęta z Gimnazjum w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego zostały srebrnymi medalistkami zawodów powiatowych z pływania w sztafecie 10x25m stylem dowolnym, które odbyły się w miesiącu grudniu w Bełżycach. Uczennica klasy II a Weronika Golik zajęła II miejsce w klasyfikacji indywidualnej w stylu dowolnym.

Gimnazjaliści: Marcin Wolski i Filip Dudek reprezentowali szkołę w konkurencji indywidualnej stylem dowolnym.

Uzyskując II wynik zarówno sztafeta dziewcząt jak i Weronika awansowały do półfinałów wojewódzkich. Wyniki uzyskane podczas zawodów w Kraśniku zasługują na uznanie: sztafeta V miejsce, Weronika Golik- VII miejsce.

 
Pomagamy potrzebującym
poniedziałek, 21 grudnia 2015 09:36

Pomagamy potrzebującym

pomagamy

W tym roku, w okresie przedświątecznym nasza szkoła wzięła udział w dwóch akcjach charytatywnych, były nimi tradycyjnie Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę oraz po raz pierwszy Szlachetna Paczka. W ramach Szlachetnej Paczki przygotowaliśmy paczkę dla jednej z potrzebujących rodzin. Przekazaliśmy ją do  bychawskiego magazynu "Paczki" w dniu jej finału, a stamtąd trafiła do wybranej rodziny. W ramach PDPZ zebraliśmy kilka kilogramów trwałej żywności i słodyczy, które przekazaliśmy Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Bychawie. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy komuś radość w tym szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia.

 
XII Regionalny Konkurs Informatyczny
piątek, 18 grudnia 2015 10:05

XII Regionalny Konkurs Informatyczny „Dzień Bezpiecznego Komputera”

konkurs_informatyczny

14 grudnia 2015 uczniowie naszej szkoły przystąpili do szkolnego etapu XII Regionalnego Konkursu Informatycznego „Dzień Bezpiecznego Komputera”. Swoją wiedzę i umiejętności  sprawdzało 16 uczniów gimnazjum i 9 z klas licealnych.

Laureatami etapu szkolnego zostali:

w kategorii gimnazjum:

1.    Filip Trzciński kl. II a

2.    Marcin Wolski kl. III b

3.    Bartłomiej Królikowski kl. II a

w kategorii liceum:

1.    Emilia Popławska kl. II c

2.    Daniel Sprawka kl. I d

3.    Krzysztof Szostak kl. II c

Gratulujemy i życzymy powodzenia w rywalizacji wojewódzkiej, która odbędzie się 12.02.2016r w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie.

 
Informacja o dniach wolnych - kryta pływalnia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 grudnia 2015 09:21

Dyrekcja

Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego

w Bychawie

informuje, że

Kryta Pływalnia

będzie nieczynna w dniach:

21.12.2015 do 3.01.2016

oraz w dniu 6.01.2016r.

 
Konferencja - Prawa człowieka
niedziela, 13 grudnia 2015 16:53

Konferencja z nagrodami

prawa czowieka

Uczniowie Olga Mularczyk, Emilia Popławska i Albert Rachwał dn. 09.12., pod opieką p. Pawła Chodóra, uczestniczyli  w  „Konferencji o prawach człowieka”, która odbyła się w XIX Liceum Ogólnokształcącym im. M. i J. Kuncewiczów w Lublinie.    Jednym z jej punktów było podsumowanie II edycji konkursu dla uczniów z lubelskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku, oprócz propagowania ogólnej idei praw człowieka, tematem przewodnim konkursu były prawa uchodźców i imigrantów. Wśród laureatów nie zabrakło naszych przedstawicieli, których doceniono w dwóch kategoriach. Wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymali: Barbara Wiśniewska z kl. II „B” Gim (kategoria prezentacja multimedialna) oraz Izabela Sulowska z kl. I „A” Gim (kategoria plakat). Nagrodzonym gratulujemy!

Szkolny koordynator konkursu

Leszek Asyngier 
Profilaktyka przez sztukę
sobota, 12 grudnia 2015 11:00

Profilaktyka przez sztukę

moralitet

Uczniowie gimnazjum i liceum mieli ostatnio możliwość obejrzenia dwóch spektakli o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym w wykonaniu aktorów Teatru „Moralitet” z Krakowa, których gościliśmy w murach naszej szkoły 9. grudnia br. Tematyka prezentowanych przez nich przedstawień obejmowała zagadnienia związane z potocznie zwanym konfliktem pokoleń (spektakl „Tatuaż”) i ze szkodliwością substancji psychoaktywnych (spektakl „Diabelski młyn”).

 
Mikołajki 2015
poniedziałek, 21 grudnia 2015 09:19

MIKOŁAJKI 2015

mikolajki

Mikołajki w naszej szkole to jak co roku Dni Otwarte dla uczniów 6 klas podstawówek. W tym roku 4 grudnia odwiedzili nas uczniowie ze szkół w Starej Wsi, Zaraszowie, Woli Gałęzowskiej, Bychawki oraz Bychawy. Młodzież miała okazję zwiedzić naszą szkoły, uczestniczyć w ciekawych pokazach fizycznych i chemicznych oraz wysłuchać ciekawego życiorysu naszego patrona. W stołówce szkolnej czekał na nich słodki poczęstunek. Szóstoklasiści wzięli udział w ciekawych zawodach zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego i konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Dzięki uczniom klasy "policyjnej" nasi goście mogli zrobić odciski swoich palców, a klasa "ratowników medycznych" na fantomie uczyła podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Częścią artystyczną zajął się nasz nowo powstały zespół muzyczny. Mamy nadzieje, że naszych młodszych kolegów uczestniczących w Mikołajkach we wrześniu spotkamy na naszych korytarzach.

Dominika Drobek i Dominika Kostrzewska kl. II A LO

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 48
matura2015

dzień bezpiecznego internetu

dbiobrazek

Kalendarz

<<  Maj 2016  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Środa, 04 Maja 2016
Imieniny : Florian, Malwina, Monika
sauna

Akcje

bookcrossing
klubhdk