Nasza pomoc dla ubogich i bezdomnych
poniedziałek, 13 lutego 2017 11:16

NASZA POMOC DLA UBOGICH I BEZDOMNYCH!!!

logo_bractwa

Przez styczeń i luty bieżącego roku, w ramach działalności wolontariatu, nasza szkoła prowadziła zbiórkę mąki i kaszy dla osób korzystających z pomocy  jadłodajni prowadzonej przez Bractwo im. św. Brata Alberta w Lublinie. Wielu uczniów zaangażowało się w zbiórkę, szczególnie zaś wyróżnili się uczniowie klasy ID LO, którzy złożyli najwięcej darów.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przekazali w sumie:

89 kg mąki

52,30 kg kaszy gryczanej

11,90 kg kaszy jęczmiennej

0,40 kg kaszy jaglanej

0,40 kg kaszy manny


Wszystkim, którzy zechcieli podzielić się tym co mają z najuboższymi SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!


Kontynuujemy naszą akcję. W lutym i marcu zbieramy ryż, groszek i kukurydzę w puszkach, oraz majonez, aby w ten sposób pomóc zorganizować w kwietniu posiłek Wielkanocny dla podopiecznych Kuchni Brata Alberta.

 
Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej
poniedziałek, 13 lutego 2017 11:07

Kolejny rok z mistrzostwem

zawodyzawody_1

 

W dniach 7, 8.02  odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej. Kolejny raz „ KWIATEK” okazał się najlepszą drużyną zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Oba turnieje dostarczyły wielu emocji uczestnikom ale jak to w siatkówce bywa toczyły się w przyjaznej atmosferze.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw dziewcząt :

1.    ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego

2.    ZSR w Pszczelej Woli

3.    ZS w Bełżycach

4.    ZS Wysokie

Końcowa klasyfikacja mistrzostw chłopców:

1.    ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego

2.    ZSZ w Bychawie

3.    ZS w Bełżycach

4.    ZSR w Pszczelej Woli

Oto składy zwycięskich drużyn: dziewczęta Wiktoria Maciejczyk-kapitan, Monika Zaręba, Magda Kulik, Magda Kłak, Natalia Bartoszek, Kamila Bartoszek, Weronika Lipińska, Anna Krzysiak, Anna Stanicka. Chłopcy : Kamil Kukuryk- kapitan, Kamil Polski, Kamil Depkiewicz, Adrian Dolecki, Michał Żywicki, Rafał Paszkowski , Ilia Karpienko.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na rejonie.


 
Czy humanistka może pasjonować się fizyką? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2017 22:40

Czy humanistka może pasjonować się fizyką?

logo_icys

Cóż za dziwne pytanie… Oczywiście, że tak! Dowodem tego jest sukces naszej licealistki, pochodzącej z Ukrainy uczennicy klasy humanistycznej – Julii Makarowej. Choć uczy się języka polskiego i historii w zakresie rozszerzonym, to jednocześnie interesuje się zagadnieniami z zakresu fizyki. Na początku lutego tego roku, Julia wystąpiła w finale Ogólnopolskiej Konferencji Młodych Naukowców w Katowicach, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Na zawodach przeprowadzonych w języku angielskim zaprezentowała swój projekt badawczy „Eksperymentalne badania przewodności cieplnej naturalnych materiałów izolacyjnych”. Otrzymała brązowy medal i prestiżowe wyróżnienie – w kwietniu tego roku wyjedzie do Stuttgartu – by na Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców ICYS 2017 reprezentować Polskę i rywalizować z reprezentacjami 33 państw o kolejne zwycięstwo.

Pasja Julii zrodziła się jeszcze na Ukrainie. Reprezentowała Ukrainę w 2016 roku na międzynarodowych zawodach w Rumunii. Podjęcie nauki w „Kwiatku”, wejście w nowe środowisko i pokonanie językowej bariery, nie przeszkodziło Julii w przygotowaniach do konferencji w Katowicach.

- Udział w niej był dużym przeżyciem. Bardzo martwiłam się, bo nie było nikogo z rodziny, kto mógłby mnie wesprzeć, ale pokonałam strach i mam możliwość przedstawić swój projekt w Niemczech – stwierdza Julia.

Zatem humanistka może być dobrym fizykiem. Może to dowód renesansowej osobowości Julii? Uśmiechnięta i skromna licealistka lubi pisać prace naukowe, bronić je, poszerzać horyzonty i zdobywać doświadczenie. Dzięki swoim zainteresowaniom poznała przyjaciół z Polski, Niemiec, Singapuru, Malezji i Rumunii.

- Jestem bardzo zadowolona z osiągniętego wyniku. Cieszę się, że przyniosłam zaszczyt swojemu liceum, które daje mi wiedzę i zajmuję się mną. Bardzo dziękuję panu dyrektorowi Henrykowi Dudziakowi i nauczycielom liceum za pomoc, zrozumienie i wsparcie – dodaje Julia.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Powodzenia w Stuttgarcie!

Zmieniony: czwartek, 09 lutego 2017 22:50
 
Kurs języka polskiego PDF Drukuj Email

Kurs języka polskiego dla uczniów z Ukrainy

kurspolskiego

Choć ferie zimowe już za nami, warto wspomnieć, że w ich trakcie nasza szkoła nie świeciła pustkami. W dniach od 16.01.2017 do 26.01.2017 gościliśmy 27 uczniów z Ukrainy w wieku od 12 do 15 lat, ze szkół, z którymi prowadzimy współpracę, z miejscowości Brody i Lapaivka k/Lwowa. Dla zdecydowanej większości uczniów było to pierwsze zetknięcie się z kulturą polską i językiem polskim. Pobyt miał charakter kursu języka polskiego połączonego z zimowym wypoczynkiem. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka polskiego oraz innych przedmiotów prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły.

 
Kolejna edycja INSTA.LING w Kwiatku
Wpisany przez Administrator   

KOLEJNA EDYCJA INSTA.LING W KWIATKU!

logo_instalingling-logo_400

To już kolejna VII edycja Programu INSTA.LING dla Szkół, do którego przystąpili nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Przypominamy wszystkim, że www.instaling.pl to strona internetowa, która daje możliwość regularnego uczenia się i utrwalania słownictwa. Pracę ze stroną rozpoczęliśmy od języka angielskiego w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016, a w obecnej edycji wykorzystywana jest ona również do nauki języka polskiego, oraz do nauki języka niemieckiego. Ponieważ w naszej szkole uczą się uczniowie z Ukrainy, oni również zgłębiają tajniki języka polskiego za pomocą tej strony.

 
Wywiadówka

wywiadowka

Wywiadówka


Dyrekcja Zespołu Szkół im ks. Antoniego Kwiatkowskiego

zaprasza

rodziców i opiekunów na tradycyjną wywiadówkę

w dniu 13 stycznia 2017 roku (piątek) o godzinie 16.00

 
Studniówka 2017 PDF Drukuj Email

Studniówka 2017

studniowka2017

7 stycznia 2017 roku

Tegoroczny bal studniówkowy już za nami - ale wspomnienia niezapomniane

zapraszamy do galerii

 
Świąteczne wyróżnienie PDF Drukuj Email

Świąteczne wyróżnienie, czyli… pozdrowienia z Kwiatka

projektelzbiety

 

Uczennica kl. Ia LO, Elżbieta Novikova, została wyróżniona w „XXI edycji Konkursu Plastycznego na Projekt Świątecznej Kartki Pocztowej Gminy Bychawa”. Oficjalne wręczenie nagród dla laureatów odbyło się w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie dn. 20.12. Również w tym roku ilość zgłoszonych prac przekroczyła oczekiwania organizatorów, ponieważ ponad 500 pomysłowych projektów stanęło w artystyczne szranki.Choć praca Elżbiety nie została wydrukowana, jako oficjalna kartka Gminy Bychawa (jest to zarezerwowane tylko dla nagrody Grand Prix), doskonale sprawdziła się na awersie kartki świątecznej Kwiatka, która wraz z życzeniami trafiła do wielu znamienitych adresatów w województwie lubelskim i nie tylko.

Wszystkie prace pod adresem: http://www.bychawa.pl/zdjecia/2455-kartki-swiateczne-500.html
Szkolny koordynator konkursu
Leszek Asyngier
 
Konkurs
czwartek, 05 stycznia 2017 10:21

ENGLISH KNOW-ALLS

know_alls

 

Dyrekcja Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego oraz nauczyciele języka angielskiego tej szkoły serdecznie zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjum z gminy Bychawa i gmin sąsiednich do udziału w III edycji konkursu zatytułowanego ENGLISH KNOW-ALLS.  Zgłoszenia do dnia 10 lutego 2017. Regulamin publikujemy poniżej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

regulamin konkursu

 
Wychowanie przez sztukę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Wychowanie przez sztukę

logomoralitet

„Tysiąc lajków” i „Siódma pieczęć” to tytuły przedstawień odegranych dn. 14.12. br. przez młodych aktorów Teatru „Moralitet” z Krakowa, specjalnie dla uczniów gimnazjum i liceum Kwiatka. Jest to dodatkowa forma wspomagająca proces wychowawczy, która w sposób atrakcyjny uzupełnia program profilaktyczny szkoły. Przyjezdni artyści gościli w naszych murach już po raz drugi. W tym roku zaprezentowane przez nich w hali sportowej spektakle edukacyjne dotyczyły problemów wieku dojrzewania oraz cyberprzemocy.
Teatr Moralitet: „Myślą  przewodnią naszych spektakli jest inicjatywa aktywizacji dzieci i młodzieży do postrzegania świata w pozytywnym wymiarze. Staramy się pomóc młodym ludziom zrozumieć, że w każdym momencie swojego życia można zmienić swoje postępowanie, spotkać osoby, które im w tym pomogą, zyskać przyjaźń i sympatię innych osób.”
Szkolny koordynator
Leszek Asyngier
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
matura2015

dzień bezpiecznego internetu

dbiobrazek
kultura_bezp

Kalendarz

<<  Maj 2017  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Poniedziałek, 29 Maja 2017
Imieniny : Magdalena, Teodozja, Maria
sauna

Akcje

bookcrossing
klubhdk
logo_instaling