Tenis stołowy
czwartek, 03 listopada 2016 11:34

Wyniki Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym w roku szkolnym 2016/2017

tenis

GIMNAZJUM

Dziewczęta

1.    Kaja Szewczyk

2.    Zuzanna Łopucka

3.    Wiktoria Wiśniewska

4.    Natalia Wolska

5/6 Aleksandra Żak

Magdalena Krzysiak

Startowało 23 zawodniczki

Chłopcy

1.    Andrzej Tochman

2.    Paweł Skoczylas

3.    Krystian Mysłowski

4.    Kacper Kukuryk

5/6 Vadym Romaniuk

Konrad Winiarczyk

startowało 42 zawodników


LICEUM

Dziewczęta

1.    Daryna Podokopna

2.    Karolina Pecyna

3.    Adriann Wróbel

4.    Anna Stanicka

5/6 Oliwia Studzińska

Natalia Kula

Startowało 14 zawodniczek

Chłopcy

1.    Rafał Paszkowski

2.    Patryk Studziński

3.    Marek Korad

4.    Bartek Michalczyk

5/6 Cezary Dziadosz

Ilia Karpienko

startowało 34 zawodników


GRATULUJEMY

 
Postaw na Słońce
czwartek, 03 listopada 2016 11:07

Postaw na Słońce

projekt_1

Grupa z naszego liceum, która "Postawiła na Słońce" 19 października uczestniczył w gali podsumowującej II edycję projektu organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Gala odbyła się w Ministerstwie Środowiska w Warszawie. Zebrali się prawie wszyscy laureaci części badawczej, jak i filmowej projektu. Organizatorów konkursu reprezentowali przedstawiciele Ministerstwa Środowiska oraz Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Nasz zespół w składzie: Emilia Popławska, Wiktoria Maciejczyk, Monika Zaręba, Karolina Bielak, Albert Rachwał, Piotr Duda, Marcin Dziadosz i Krzysztof Szostak oraz opiekun - Daniel Cymerman odebrali nagrody za 3 miejsce w Grand Prix w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

 
Wszystkich Świętych
czwartek, 03 listopada 2016 10:20

Sprzątaliśmy groby na bychawskim cmentarzu

Z okazji nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych  klasa III „a” gimnazjum wybrała się na cmentarz pod opieką p. Małgorzaty Stępniak, aby uporządkować grób patrona naszej szkoły- ks. Antoniego Kwiatkowskiego oraz kilka zaniedbanych grobów.

Weronika Golik, Diana Stacharska

 
XVI Dzień Papieski
czwartek, 03 listopada 2016 10:17

Dzień Papieski w naszej szkole

apel55

Dnia  18 października  odbyła się w naszej szkole uroczysta Msza Święta, którą odprawił ks. Piotr Stasieczek oraz akademia poświęcona świętemu Janowi Pawłowi II. W uroczystości wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Sylwetkę Papieża Polaka przypomniała nam klasa I „d” liceum, pod opieką p. Małgorzaty Butryn i p. Grażyny Woch. Z tej okazji przeprowadzono również konkurs wiedzy o Karolu Wojtyle. W konkursie pierwsze trzy miejsca zajeli uczniowie klasy III A Gim: Weronika Golik, Piotr Dworak i Filip Trzciński. Konkurs  cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

Weronika Golik, Diana Stacharska

 
Dzień Edukacji Narodowej
czwartek, 03 listopada 2016 10:49

Dzień Edukacji Narodowej

den_008

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu chcieliśmy w szczególny sposób podziękować wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud ich pracy. Apel przygotowany przez klasę II A gimnazjum pod opieką p. Marzeny Ogłazy i Pauliny Pietraś umilił uroczystość, której towarzyszyło również ślubowanie klas pierwszych.


„W podzięce za zachęcanie do myślenia

tak dobrze i uczciwie, jak tylko to możliwe

spełnienia najskrytszych marzeń.”


Życzą wszyscy uczniowie

 
Na targach w Kijowie PDF Drukuj Email

Na targach w Kijowie

20161025_110424

W dniach 24-26 października delegacja nauczycieli naszej szkoły z Dyrektorem Henrykiem Dudziakiem oraz  Naczelnikiem Wydziału Edukacji Powiatu Lubelskiego Panią Beatą Janiszewską-Brudzisz uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Innowacje Współczesnej Oświaty - World Edu 2016 w Kijowie. Podczas targów przedstawiali ofertę edukacyjną naszej szkoły oraz szkół Powiatu Lubelskiego. Trzeciego dnia delegacja uczestniczyła w spotkaniu z władzami oświaty oraz nauczycielami i dyrekcją Liceum w Żytomierzu. Szkoła ta chce rozpocząć współpracę z naszym Zespołem Szkół.

 

20161025_11272520161026_121914

 

 

 
Konferencja edukacyjna
czwartek, 27 października 2016 09:48

„Lalek” – ostatni żołnierz podziemia antykomunistycznego

marek_franczak

W dniu 25 października 2016 w Bychawskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z panem Markiem Franczakiem, synem Józefa Franczaka ps. „Lalek”.  Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły, klasa I d LO pod opieką p. Małgorzaty Butryn. Młodzież obejrzała film opowiadający o lasach ostatniego żołnierza podziemia niepodległościowego „Ostatni…” przygotowany przez Instytut Pamięci  Narodowej w ramach cyklu „Z archiwum IPN – u”. Następnie wysłuchała wywiadu z p. Markiem Franczakiem, synek „Lalka”,  rozmowę poprowadził p. Karol Wołek szef Narodowych sił Zbrojnych.  Dla młodzieży była to wspaniała lekcja historii.

 
Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką
poniedziałek, 24 października 2016 16:35

„Oko w oko z pisarką” – spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

olga_rudnicka

W poniedziałek, 10 października 2016 dwudziestoosobowa grupa młodzieży z internatu, pod opieką Pana Zenona Kozieła, wzięła udział w spotkaniu autorskim  zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie.

Zaproszonym gościem była  Olga Rudnicka, młoda autorka powieści kryminalnych,        m. in.  „Martwe Jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13” , „Granat poproszę”.

Spotkanie miało formę wywiadu przeprowadzonego przez panią bibliotekarkę Elżbietę Winiarczyk. Pisarka opowiadała zgromadzonej publiczności o tym, jak rozpoczęła się jej przygoda z książką i dlaczego na jednym tytule się nie skończyło. Mówiła o swoich zainteresowaniach i sposobach zdobywania pomysłów na nowe książki. Pani Olga – osoba z ogromnym poczuciem humoru – podzieliła się ze wszystkimi własnym optymizmem.

 
Bezpieczna i przyjazna szkoła
poniedziałek, 24 października 2016 10:08

„Bezpieczna i przyjazna szkoła”

Od października do grudnia  2016r. nasza szkoła bierze udział w  Rządowym programie na lata 2014–2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” realizowanym przez Powiat Lubelski w ramach grantu Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Celem projektu jest objęcie uczniów opieką psychologa i logopedy w ramach indywidualnych konsultacji oraz  pomoc uczniom w odkrywaniu indywidualnych uzdolnień, zamiłowań, mocnych stron w odniesieniu do potrzeb rynku pracy.


Ponadto prowadzone będą również warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Mają one na celu  pomoc w rozpoznawaniu sposobów wspierania rozwoju emocjonalnego młodego człowieka w drodze ku dorosłości oraz umiejętności wspierania dziecka w wyborze szkoły             i zawodu.

Realizatorem i partnerem projektu jest Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej w Lublinie, w szczególności zaś Poradnie Psychologiczno – Pedagogiczne wchodzące w jego skład.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału w zajęciach.

bezpieczna i przyjazna szkola.pdf

 

 

 
Samorządowy Lider Edukacji PDF Drukuj Email

sle_jpg4

POWIAT LUBELSKI
„SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI ” 2016

12 października br. Pan Paweł Pikula, Starosta Lubelski wraz z Panią Beatą Janiszewską – Brudzisz, Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w imieniu Powiatu Lubelskiego odebrali Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2016” oraz Wyróżnienie „Prymus” przyznane w szóstej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw przez Komisję Ekspertów, reprezentujących środowiska akademickie, powołaną przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC.
Finałowa Gala odbyła się w Sali Białej Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Podczas jej trwania reprezentantom powiatów i gmin z całego kraju wręczono Certyfikaty poświadczające pozytywny wynik ewaluacji w dziedzinie jakości i efektywności lokalnej polityki oświatowej. Certyfikaty wręczali prof. Dariusz Rotta, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej Programu „Samorządowy Lider Edukacji” oraz Pani Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu  terytorialnego.
zdjcie
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
matura2015

dzień bezpiecznego internetu

dbiobrazek
kultura_bezp

Kalendarz

<<  Sty 2017  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Piątek, 20 Stycznia 2017
Imieniny : Fabian, Sebastian
sauna

Akcje

bookcrossing
klubhdk
logo_instaling