Olimpiada Policyjna 2016
niedziela, 10 kwietnia 2016 18:52

Olimpijczycy z Kwiatka

olimpiada

Ogólnopolska „Olimpiada Policyjna” organizowana jest przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie od 2010 roku. Co roku przedsięwzięcie to umożliwia uczniom szkół ponadgimnazjalnych zdobycie upragnionego indeksu na wybranym kierunku studiów pierwszego stopnia w szczycieńskiej Uczelni. 1 kwietniu 2016 roku miał miejsce kolejny – VII już finał policyjnej Olimpiady. Do tegorocznej edycji przystąpiło 150 osób z 43 szkół ponadgimnazjalnych. Po sprawdzeniu prac napisanych przez uczestników do kolejnego etapu zakwalifikowano 142 uczniów. Test wiedzy, który nie należał do najłatwiejszych, wyłonił najlepszą trzydziestkę w kraju. Już samo zakwalifikowanie się do grona 30 finalistów etapu centralnego jest dużym osiągnięciem. W tym doborowym towarzystwie znalazł się uczeń klasy III d Zespołu Szkół  im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie o profilu policyjnym Kamil Piskorz, uzyskując w II etapie Olimpiady 95% wynik punktowy.

 
Gdzie? Na jakim kierunku? – Drzwi Otwarte UMCS Drukuj
niedziela, 10 kwietnia 2016 14:17

Gdzie? Na jakim kierunku? – Drzwi Otwarte UMCS

umcs_dzien otwarty

W dniu 11 marca 2016 r. grupa wychowanków z naszego internatu, pod opieką p. Joanny Głowali, uczestniczyła w Drzwiach Otwartych zorganizowanych przez Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.     Uczniowie zaznajomili się z ofertą edukacyjną uczelni. Odwiedzili poszczególne Wydziały, poznali również zasady rekrutacji. Sądzę, że podczas rozmów i spotkań ze studentami zostały rozwiane różne wątpliwości związanie np. z wymaganiami jakie należy spełnić, aby dostać się na wymarzony kierunek.

Zmieniony: niedziela, 10 kwietnia 2016 14:21
 
Ogłoszenie
czwartek, 07 kwietnia 2016 10:26

KONKURS PLASTYCZNY

- PORTRET PATRONA SZKOŁY KS. ANTONIEGO KWIATKOWSKIEGO


1.    Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół.

2.    Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej techniką dowolną w formacie A3.

3.    Prace powinny być wykonane indywidualnie.

4.    Prace składamy podpisane: imię, nazwisko i klasa autora pracy.

5.    Prace należy składać do 10 maja 2016r.

6.    Prace przyjmuje p. Monika Stojek w sali nr 27.

Przy ocenie prac jury weźmie pod uwagę następujące elementy:

1.    Samodzielność wykonania pracy.

2.    Zgodność pracy z tematem.

3.    Bogactwo wyobraźni plastycznej.

4.    Kreatywność.

Zachęcamy do udziału w konkursie. Przewidziane zostały atrakcyjne nagrody.

 
Współpraca z UMCS Warsztaty z doradztwa zawodowego
czwartek, 07 kwietnia 2016 10:59

Współpraca z UMCS

Warsztaty z doradztwa zawodowego

umcs_warsztaty_07

21 marca 2016 uczniowie klas maturalnych wzięli udział w warsztatach realizowanych przez pracowników  UMCS w ramach projektu „Rozwijanie kompetencji społeczno – zawodowych uczniów szkół ponadgimnazjalnych w kontekście oferty edukacyjnej UMCS w Lublinie”. Zajęcia przeprowadzili przedstawiciele Koła Naukowego Doktorantów z Wydziału Filozofii i Socjologii.

Uczniowie poznali różne rodzaje inteligencji, warunkujące sposoby i metody uczenia się. Próbowali też, przy pomocy kwestionariusza wielorakiej inteligencji opartego na teorii Howarda Gardnera,  określić słabe i mocne strony swojej osobowości; uczyli się, jak wykorzystać tę wiedzę w planowaniu własnej ścieżki rozwoju zawodowego.

 
Dzień Bezpiecznego Internetu Nasze uczennice w roli nauczycielek
czwartek, 07 kwietnia 2016 10:46

Dzień Bezpiecznego Internetu

Nasze uczennice w roli nauczycielek!

dbi03

Internet - niewyczerpalne wręcz źródło informacji, pełniące jednocześnie funkcję rozrywkową i ułatwiające komunikację. Brzmi pięknie? A czy tak nie jest?

No właśnie. Chociaż daje nam on świetne możliwości, jest też miejscem niebezpiecznym. Warto używać go z głową. Ale jak to zrobić? I czy wiedzą o tym najmłodsi?

11 lutego cztery uczennice naszej szkoły: Marlena Rachwał, Julita Kusy, Dominika Sołoń, Sylwia Dobrzyńska, postanowiły to sprawdzić. Dziewczyny wyruszyły do szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zakrzewie, by upewnić się, że tamtejsi uczniowie znają zasady zachowywania się w internecie i potrafią bezpiecznie się nim posługiwać, a w przypadku niejasności - nieco ich poduczyć, rozwiać różne wątpliwości.

Na szczęście, nie było takiej potrzeby. Uczniowie świetnie znali cały internetowy savoir vivre. Pracowali, pisali i odpowiadali na pytania, zaś Ci najbardziej aktywni zostali nagrodzeni pięknymi, kolorowymi balonami. Wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek oraz ulotki informacyjne dla rodziców.

Niewątpliwie takie akcje są potrzebne aby uświadomić, że niebezpieczeństwo zawsze istnieje i nigdy nie jesteśmy bezpieczni w Sieci.

Opiekunem tej akcji była Pani Joanna Głowala.

 
Współpraca z UMCS Email
czwartek, 07 kwietnia 2016 10:34

Współpraca z UMCS

Dzień Bezpiecznego Internetu – wykład tematyczny profesora UMCS

wyklad3

Czy Internet jest zagrożeniem? Co wiemy o portalach społecznościowych? Czy powinniśmy zamieszczać swoje zdjęcia na różnych stronach, czy zostawiamy po sobie jakieś znaki przeszukując strony internetowe? Bezpieczne przeglądarki, programy antywirusowe, te i inne tematy zostały poruszone na prelekcji wygłoszonej przez Pana prof. dr. hab. Zbigniewa Osińskiego z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa   UMCS w Lublinie.

Pewnie zapytacie po co? Przecież wszystko jest oczywiste, jasne i przejrzyste. Internet jest cool, bez niego nie można funkcjonować w obecnej rzeczywistości. Oczywiście zgadzamy się z tym, jednak ta pewność może nas zgubić. Uwrażliwienie na niebezpieczeństwa czyhające w sieci, zwracanie uwagi na to, co zamieszczamy, publikujemy, ściągamy - temu służyły zajęcia z Panem Profesorem.

Jesteśmy niezmiennie wdzięczni Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej za pomoc w realizacji podjętych działań w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.

J. Głowala

 

Zaproszenie

Dyrekcja Zespołu Szkół im ks. Antoniego Kwiatkowskiego

oraz

Samorząd Uczniowski

zapraszają na Dzień Otwarty

w poniedziałek 21 marca 2015 roku

 

W programie:


900 powitanie przybyłych gości


Część artystyczna
·    Zwiedzanie szkoły
·    Pokazy przedmiotowe
·    Pokazy klas innowacyjnych
·    Zawody sportowe (trójki siatkarskie)
·    Poczęstunek


Ok. 12.30 zakończenie


Zainteresowane szkoły prosimy o potwierdzenie przybycia pod numerem telefonu: 81 566 00 19.
Uczniowie biorący udział w zawodach sportowych proszeni są o zabranie strojów sportowych.

 
Z wizytą na Uniwersytecie Przyrodniczym
sobota, 19 marca 2016 21:43

Z wizytą na Uniwersytecie Przyrodniczym

uniwersytet_przyrodniczy08

Dnia 10.03.2016 grupa uczniów  z klasy IIB LO pod opieką p. Justyny Dudek uczestniczyła w dniach otwartych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zapoznali się oni z ofertą edukacyjną oraz nowymi kierunkami jakie zaproponowała im uczelnia. Uczestniczyli również w zajęciach fakultatywnych dotyczących behawiorystki zwierząt oraz zapoznali się z technikami hodowli zagrożonych wyginięciem oraz rzadkich odmian roślin w warunkach laboratoryjnych.

Każda z sekcji fakultatywnych uniwersytetu przygotowała konkury o różnorodnej tematyce w których nasi uczniowie chętnie uczestniczyli. W nagrodę powiększyli swój domowy ogród zielarski, przeprowadzili profesjonalną „sekcję zwłok” chrabąszcza majowego i spróbowali słodkich wyrobów przygotowanych przez organizatorów konkursów. Dla chłopców największą motywacją do uzyskania wybranego indeksu okazały się występy zespołów artystycznych uczelni.

Udział w dniach otwartych okazał się dla uczniów ogromną motywacją do intensywniejszej pracy zwłaszcza na lekcjach biologii jak i chemii.

 
Rozstrzygnięcie KNOW-ALLS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 marca 2016 16:32

Konkurs ENGLISH KNOW-ALLS rozstrzygnięty!

 

know_alls

Dnia 18 marca 2016 roku odbył się w naszej szkole II etap konkursu języka angielskiego dla klas trzecich gimnazjum zatytułowany ENGLISH KNOW-ALLS. W tym roku oprócz uczniów z naszej szkoły, w konkursie udział wzięli uczniowie z sześciu innych szkół:
z Zespołu Szkół w Batorzu,
z Gimnazjum w Borzechowie,
z Zespołu Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej,
z Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie,
z Gimnazjum Publicznego w Piotrkowie,
oraz z Gimnazjum w Tarnawce.
Do pierwszego, szkolnego etapu, który miał formę testu leksykalno-gramatycznego, przystąpiło w sumie 49 uczniów. Do drugiego międzyszkolnego etapu, który sprawdzał wiedzę uczniów z zakresu kultury Wielkiej Brytanii oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem, zakwalifikowało się łącznie 19 uczniów ze wszystkich szkół.
Wyniki całego konkursu przedstawiają się następująco:
Miejsce I - Martyna Rogalska z Zespołu Szkół w Batorzu
Miejsce II - Patrycja Golan z Zespołu Szkół Publicznych w Bystrzycy Starej
Miejsce III - Marcin Wolski z Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
Miejsce IV - Aleksandra Toporowska z Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie
Miejsce V - Agata Smerdel z Gimnazjum w Tarnawce.

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom, gratulujemy rozległej wiedzy i doskonałych umiejętności!

dscf7673

Zmieniony: piątek, 18 marca 2016 16:41
 
Dzień Bezpiecznego Internatu 2016 Happening
poniedziałek, 14 marca 2016 08:49

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

Happening na ulicach Bychawy

happening27

Dnia 9.02.2016r. uczniowie klasy II a gimnazjum pod opieką wychowawcy, p. Daniela Cymermana, wzięli udział w akcji promującej bezpieczne korzystanie z Internetu.  Rankiem wyruszyliśmy do centrum Bychawy, aby poszerzyć wiedzę mieszkańców na ten temat.  Dzieciom wręczaliśmy specjalnie opracowane ulotki w formie zakładek do książek, a dorosłym informacje, jak uchronić swoje dziecko przed cyberprzemocą. Na tablicach ogłoszeniowych zawiesiliśmy przygotowane przez uczniów plakaty. Przechodniów zainteresował również kolorowy transparent z hasłem propagującym Dzień Bezpiecznego Internetu. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczyniły się do zwiększenia ostrożności użytkowników podczas korzystania z sieci.

Zuzanna  Cajzer, Weronika Golik

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
matura2015

dzień bezpiecznego internetu

dbiobrazek

Kalendarz

<<  Wrz 2016  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Wtorek, 27 Września 2016
Imieniny : Damian, Wincenty, Kosma
sauna

Akcje

bookcrossing
klubhdk
logo_instaling