Konkurs
czwartek, 05 stycznia 2017 10:21

ENGLISH KNOW-ALLS

know_alls

 

Dyrekcja Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego oraz nauczyciele języka angielskiego tej szkoły serdecznie zapraszają uczniów klas trzecich gimnazjum z gminy Bychawa i gmin sąsiednich do udziału w III edycji konkursu zatytułowanego ENGLISH KNOW-ALLS.  Zgłoszenia do dnia 10 lutego 2017. Regulamin publikujemy poniżej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

regulamin konkursu

 
Wychowanie przez sztukę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Wychowanie przez sztukę

logomoralitet

„Tysiąc lajków” i „Siódma pieczęć” to tytuły przedstawień odegranych dn. 14.12. br. przez młodych aktorów Teatru „Moralitet” z Krakowa, specjalnie dla uczniów gimnazjum i liceum Kwiatka. Jest to dodatkowa forma wspomagająca proces wychowawczy, która w sposób atrakcyjny uzupełnia program profilaktyczny szkoły. Przyjezdni artyści gościli w naszych murach już po raz drugi. W tym roku zaprezentowane przez nich w hali sportowej spektakle edukacyjne dotyczyły problemów wieku dojrzewania oraz cyberprzemocy.
Teatr Moralitet: „Myślą  przewodnią naszych spektakli jest inicjatywa aktywizacji dzieci i młodzieży do postrzegania świata w pozytywnym wymiarze. Staramy się pomóc młodym ludziom zrozumieć, że w każdym momencie swojego życia można zmienić swoje postępowanie, spotkać osoby, które im w tym pomogą, zyskać przyjaźń i sympatię innych osób.”
Szkolny koordynator
Leszek Asyngier
 
Po trzykroć wyróżnieni PDF Drukuj Email

Po trzykroć  wyróżnieni

wyr3

C.D. …15.12. br. kilkunastoosobowa grupa wychowanków Internatu ZS uczestniczyła w konferencji poświęconej „wolności słowa”, która odbyła się w Sali multimedialnej XIX LO w Lublinie w ramach podsumowania „III edycji konkursu o prawach człowieka”. Biorący udział w konkursie uczniowie, mieli za zadanie zilustrować (kategoria plakat) i zaprezentować multimedialnie główne zagadnienie... Jury spośród wszystkich prac plastycznych wyróżniło dwie naszych uczniów – Elżbiety Novikovej (kl. Ia LO) i Marty Tanhyian (kl. IIIb Gim.); w drugiej kategorii wyróżnienie otrzymał Bartosz Kusy (kl. IIIa Gim.). Warto dodać, że wszystkie wyróżnienia są równorzędne i  jednoznaczne ze zdobyciem nagrody Grand Prix.
Po rozdaniu dyplomów i nagród, temat przewodni konferencji przybliżyła w sposób merytoryczny wykładowczyni z UMCS-u, która w  interesującej i pouczającej prelekcji przedstawiła zebranym różne aspekty i obszary wolności słowa – w kontekście konsekwencji, przywilejów oraz odpowiedzialności za „słowo wypowiedziane”.
Wychowawca
Szkolny koordynator konkursu
Leszek Asyngier
 
Życzenia światęczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

kartkaswiateczna

Gdy Betlejemska Gwiazda

mrok nocy rozjaśnia zwiastując radosną nowinę

cały świat milknie, a wszyscy zaś wszystkim

od Bożej Dzieciny ślą serdeczne życzenia.

I my też tradycyjnie po staropolsku

zdrowia dobrego, szczęścia rodzinnego

łask wszelakich życzymy.

Niechaj w zaciszu domowych pieleszy

Spełniają się wszystkie najskrytsze marzenia.

- Dyrektor Henryk Dudziak,

Rada Pedagogiczna i Pracownicy

 
Powiatowy Konkurs na „Bożonarodzeniową Bombkę”
czwartek, 22 grudnia 2016 12:35

Powiatowy Konkurs na  „Bożonarodzeniową Bombkę”

Dnia 20.12.2016r. laureatki szkolnego konkursu na „Bożonarodzeniową Bombkę”, odwiedziły  budynek Starostwa Powiatowego w Lublinie, aby wziąć udział w rozstrzygnięciu etapu powiatowego. O godzinie 10:00, w pięknie udekorowanej świątecznymi wystawami oraz pracami uczestników konkursu sali konferencyjnej, pani Beata Janiszewska-Brudzisz, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Spraw Społecznych oficjalnie powitała gości z całego powiatu. Następnie odbyły się interesujące warsztaty plastyczne, podczas których komisja wybierała najpiękniejsze spośród 90 zgłoszonych bombek. O godzinie 12:30 ogłoszono wyniki, po czym wręczono nagrody i podziękowania w formie dyplomów, dla wszystkich uczestników konkursu.  Dla naszej szkoły wyróżnienie zdobyła Weronika Golik z klasy III a gimnazjum. Na koniec, podczas poczęstunku wigilijnego, czas umilał występ kapeli ludowej OSP Czerniejów.

Diana Stacharska, Weronika Golik

 
Choinka Otwartych Serc
czwartek, 22 grudnia 2016 13:05

Choinka Otwartych Serc

Dnia 19 grudnia 2016 grupa wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Butryn już po raz kolejny udała się z wizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie. Celem wizyty było wspólne ubieranie choinki – Choinki Otwartych  Serc. Do akcji włączyły się również panie działające na co dzień w Bychawskim Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych. Życzenia świąteczne i noworoczne ,a także wspólne łamanie się opłatkiem zakończyły to miłe spotkanie.

 
MIKOŁAJKI DLA NAJUBOŻSZYCH
Wpisany przez Administrator   

MIKOŁAJKI DLA NAJUBOŻSZYCH!