Warsztaty dziennikarskie
czwartek, 03 kwietnia 2014 22:02

2u4tzq8

XIII Warsztaty Dziennikarskie

 

W dniach 2-3 kwietnia grupa miłośniczek dziennikarstwa, z klas IIa Gim, Ia LO oraz klas II-ich LO, wzięła udział w XIII edycji Młodziezowych Warsztatów Dziennikarskich pod hasłem "Media w podróży". Zajęcia odbywały się w regionalnym ośrodku TVP3.

 

Warsztaty miały na celu kształtowanie postaw świadomego odbioru i tworzenia mediów, wszechstronną prezentację dokonań dziennikarskich młodych ludzi oraz wypracowanie nowych rozwiązań pod okiem najlepszych specjalistów  z branży dziennikarskiej. Warsztaty prowadzili między innymi:Józef Szopiński (Radio Lublin, TVP Lublin), Marta Pietrasiewicz (TVP Lublin), Maciej Wasilewski, Agnieszka Krawiec (Radio Lublin).

 

Udział w warsztatach dał uczestniczkom możliwość uświadomienia sobie mechanizmów współczesnych mediów, nad którymi na co dzień zwykle się nie zastanawiamy oraz  rozbudził zainteresowanie reportażem, zarówno telewizyjnym jak i radiowym

 

 
Konkurs wiedzy o funduszach europejskich
poniedziałek, 31 marca 2014 22:10

Konkurs wiedzy o funduszach europejskich

Kiedy formalnie powstała Unia Europejska? Ile z funduszy europejskich wydano na Lubelszczyźnie? Które inwestycje były dofinansowane? W jakim stopniu została dofinansowana budowa Portu Lotniczego Lublin w Świdniku. Na takie i wiele innych trudnych pytań musieli odpowiedzieć uczniowie naszego gimnazjum w "Konkursie wiedzy o funduszach europejskich" zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz naszą szkołę. Najlepiej z testem konkursowym poradzili sobie:

I miejsce Emilia Popławska III B- w nagrodę tablet

II miejsce Mateusz Gajur II A - nagroda słuchawki

III miejsce Julita Kusy II A - nagroda słuchawki

Pozostali uczestnicy konkursu obecni przy ogłoszeniu wyników otrzymali okolicznościowe gadżety.

Szkolna komisja konkursowa w składzie p. dyrektor Danuta Augustynowicz, p. Monika Kubina i p. Daniel Cymerman gratuluje zwycięzcom i dziękuje za udział w konkursie.fundusze_konkurs_1

 
Dzień otwarty
poniedziałek, 24 marca 2014 10:56

Dzień wiosny

W dniu 21 marca 2014r., w piątek, w tzw."Dzień Wagarowicza" odbyły się w naszej szkole dni otwarte dla szóstych klas szkół podstawowych i trzecich klas szkół gimnazjalnych. Uczniów powitały nasze koleżanki z liceum, które zaprezentowały swój talent wokalny. Później nasi młodsi koledzy i koleżanki udali się na zwiedzanie szkoły. Mogli zobaczyć m.in. prezentację klas mundurowych: straży granicznej, wojska, policji i ratownictwa medycznego. Potem wszyscy udali się do hali sportowej. Tam nastąpiło uroczyste rozpoczęcie i powitanie przybyłych gości przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego: Dominikę Dworak i  Kamila Małysia oraz pana Dyrektora Henryka Dudziaka.dzien-otwarty

 
Piłka siatkowa zawody rejonowe
wtorek, 11 marca 2014 11:02

ZAWODY REJONOWE

W dniach 5.03 dziewczęta i 6.03 chłopcy odbyły się w Biłgoraju zawody rejonowe w piłce siatkowej. Dziewczęta zajęły tam III miejsce, pokonując LO z Janowa Lubelskiego. Drużyny z Urzędowa i Biłograja były za mocne dla naszych dziewczyn. Lokata ta dała nam 13 miejsce w województwie.
Dzień później do walki przystąpili chłopcy. W pierwszym meczu gładko pokonali ZSB Biłgoraj 2:0, w drugim pokonali ekipę z Modliborzyc, z takim samym wynikiem. Ostatnio mecz z popularnym „REYEM”. Kraśnik okazał się spotkaniem, którego stawką było wygranie turnieju i awans do najlepszej szóstki województwa. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu przegraliśmy go 2:1. Decydujący set zakończył się wynikiem 15:13 dla Kraśnika. Mimo, że jest to najlepszy z możliwych wyników w historii szkoły, czyli 7 miejsce w województwie (powtórzony z roku 2012) pozostaje trochę żal  i złość, że tak mało brakowało.
Gratulujemy i obiecujemy, że powalczymy za rok!img_8424
 
Powiatowea Licealiady w piłce siatkowej
wtorek, 11 marca 2014 10:57

Chłopcy dorównali dziewczętom!!! Mistrzowie Powiatu Lubelskiego

Turniej półfinałowy 21.02.2014 Powiatowej Licealiady w piłce siatkowej chłopców zakończyły się wygraną naszej szkoły bez straty seta. Drugie miejsce zajęła drużyna LO Wysokie. Dnia 27.02.2014 odbył się finał powiatowej Licealiady . W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyła się drużyna „Kwiatka” z  ZS w Bełżycach. Po pierwszym secie, w którym chłopcy grali bardzo nerwowo, ale wygranym 25:23 dali koncert gry w sesiatkowkacie drugim, wygrywając go 25:16. Tym sposobem po raz siódmy zdobyli prawo gry w finale.

 
Dzień Kobiet
piątek, 07 marca 2014 11:37

Dzień Kobiet

W tak wyjątkowym dniu…, pełni najlepszych intencji, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Przedstawicielkom Płci Pięknej naszej społeczności szkolnej.

Samorząd Uczniowski gozdziki

K JAK KOBIETA

K JAK KOKIETA KOCIM
WDZIĘKIEM WABIĄCA.
O JAK OGRÓD POKUS PEŁEN
NIESPODZIANEK.
B JAK BOGINI ZIEMIĘ
ODWIEDZAJĄCA.
I JAK INTUICJA – POD JEJ
PANOWANIEM...
E JAK (W GALOPIE) EZOTERYCZNA
DUSZA.
T JAK TAJEMNICA NIEZGŁĘBIONA
MIARĄ.
A JAK ATLANTYDA, KTÓREJ
ŚMIAŁEK SZUKA...

OTO SIĘ WYŁANIA, JAK WENUS…
PŁEĆ PIĘKNA,
OBRAZ JAK ZJAWISKO – OTO JEST
KOBIETA

Leszek Asyngier

 
Konkurs
wtorek, 04 marca 2014 11:11

"Wiedza biletem do Brukseli"

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Henryka Dudziaka dnia 24.02.2014 r. w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbył się konkurs "Wiedza biletem do Brukseli". Organizatorem konkursu był Profesor Zbigniew Zaleski poseł do Parlamentu Europejskiego, a osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie go w bychawskim Zespole Szkół - Wojciech Michalewski, asystent posła. Konkurs składał się z testu wiedzy o tematyce Unii Europejskiej, przeprowadzonego w języku polskim a także w języku obcym. Główną nagrodą w konkursie była wycieczka samolotowa do Brukseli w celu zwiedzenia instytucji Unii Europejskiej, a w szczególności Parlamentu Europejskiego. Zgodnie z regulaminem konkursu do testu mogli przystąpić uczniowie dwóch pierwszych klas liceum ogólnokształcącego. Największą liczbę punktów, a co za tym idzie główną nagrodę, udało się zdobyć uczennicy klasy I b  Weronice Sprawce. unia europejska

 
Konkurs plastyczny
piątek, 28 lutego 2014 16:44

Podwójne  zwycięstwo!

Dwie uczennice naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Targi Lublin S.A. w ramach „Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK  2014”, która odbyła się  w dniach 22-23 lutego. W kategorii „Artysta – Gimnazjalista” wygrała Emilia Popławska z kl. III „B”,       a w kategorii „Artysta – Licealista” Natalia Mączka z kl. I „A”.  Dodatkowo wyróżnienie otrzymała Karolina Niedźwiedź z kl. II „CE” LO. Warto dodać, że jury wybrało prace naszych uczennic z ponad 1200 nadesłanych. Tematem głównym tegorocznej edycji konkursu były zwierzęta egzotyczne, które należało przedstawić w określonej technice ujętej w regulaminie. Wszystkie nagrodzone prace wystawiono dla oglądających w Centrum Targowo-Wystawienniczym na czas trwania dwudniowej wystawy zwierząt.  Jak prezentowały się prace naszych laureatek, możecie zobaczyć wchodząc na poniższy link.

http://www.zoopark.targi.lublin.pl/pl/41/konkurs_plastyczny

P.S. Zwyciężczyniom gratulujemy!

Szkolny koordynator konkursu

Leszek Asyngier zoopark

 
Krwiodawstwo
wtorek, 25 lutego 2014 11:52

Klub Honorowych Dawców Krwi

24 lutego 2014 r. w naszej szkole po raz kolejny odbyło się honorowe oddawanie krwi. Zarejestrowały się 42 osoby, które łącznie oddały 17 litrów krwi. Smile To już tradycja, że na te okazje systematycznie przyjeżdżają nasi absolwenci – wczoraj byli obecni: Beata Zyśko, Mateusz Kuter, Konrad Wójcicki. Następne spotkanie w tym elitarnym i honorowym gronie odbędzie się w czwartek 22 maja 2014. Dołącz do nas i Ty, miło nam będzie powitać Cię wśród nas! Embarassed

Grażyna Woch 100_8810

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 stycznia 2014 00:00

Ogłoszenie

Stowarzyszenie popierające funkcjonowanie i rozwój Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Henryczki"
Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie ogłasza nabór na trenerów warsztatów muzycznych.
Wymagania:
- udział w minimum 50 koncertach orkiestr dętych
- co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego gry na instrumencie w orkiestrze dętej
- dyplom ukończenia szkoły muzycznej II stopnia
- znajomość elementów musztry paradnej orkiestr dętych
Prosimy o nadsyłanie CV na adres:
Stowarzyszenie popierające funkcjonowanie i rozwój
Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Henryczki"
Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
ul. Piłsudskiego 81,23-100 Bychawa
lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
loggo

Europejski Fundusz Rolny

na rzecz Rozwoju Obszarów

Wiejskich: Europa inwestująca

w obszary wiejskie

kwl
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 33

Kalendarz

<<  Wrz 2014  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Wtorek, 16 Września 2014
Imieniny : Edyta, Kamil, Korneliusz

Akcje

bookcrossing
klubhdk