Akcja
piątek, 13 listopada 2015 11:16

"Uwolnij książkę"

akcja

Już w czwartek rozpoczynamy III edycję akcji „Uwolnij książkę”!

Jeśli masz w domu książki, którymi chciałbyś się podzielić z innymi, przynieś je do biblioteki szkolnej w dniach od 12. 11. 2015 r. do 16. 11. 2015 r.

Pamiętaj, że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

 
Konkurs recytatorski
piątek, 13 listopada 2015 08:47

Konkurs recytatorski „Książka w poezji”

konkurs

28 października 2015, w naszej bibliotece odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem „ Książka w poezji ‘’.  Wzięli w nim udział uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych.  Młodzi recytatorzy pokazali, że potrafią zaangażować się emocjonalnie w treść tekstów, dzięki czemu zaprezentowali słuchaczom ciekawy i w wielu przypadkach bardzo subiektywny sposób ich rozumienia.  Uczniowie gimnazjum i liceum słowem poetyckim i zdolnościami recytatorskimi podkreślili, jak znacząca jest w dzisiejszych czasach wartość książki, czytania dzieł literackich.  Komisja konkursowa w składzie : p. dyrektor Agnieszka Kukuryk, p. Marta Kloc –Kusy, p. Leszek  Asyngier,  wyłoniła  zwycięzców  konkursu.

W kategorii gimnazjum pierwszą nagrodę otrzymała Weronika Lipińska z klasy III b za recytację wiersza „Ex –libris‘‘ Wiktora Gomulickiego a w liceum - Sebastian Kita z klasy I ab, za przedstawienie utworu Mariana Piechala , „Książka”.

Uroczystości towarzyszyła wystawa p.t. „Książka jako dzieło sztuki”, prezentująca arcydzieła literatury polskiej i światowej zgromadzone w bibliotece szkolnej.

Ewa Wingert

 
PoZdro
sobota, 07 listopada 2015 19:35

PoZdro

Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych

po_zdro


Celem programu jest poprawa stanu zdrowia uczniów szkół gimnazjalnych, walka z otyłością, zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2 oraz innych chorób cywilizacyjnych.

Uczniowie klas I i II naszego gimnazjum otrzymali zeszyty ćwiczeń a wychowawcy gotowe scenariusze lekcji i 11 animacji, które będą wykorzystane na 4 lekcjach. Dzięki uczestnictwie w programie uczniowie:

·    zostaną wyposażeni  w wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą mogli świadomie dokonywać wyborów związanych z jakością swojego życia;

·    zmotywowani do zdrowego stylu życia;

Więcej informacji na stronie programu: http://po-zdro.pl/

 
Informacja dla rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 listopada 2015 10:47

Informacja dla rodziców i opiekunów

 

W związku z prowadzoną w szkole ewaluacją wewnętrzną, w czasie spotkania informacyjnego w dn. 15.11.2015 r. rodzice i opiekunowie uczniów wybranych oddziałów zostaną poproszeni o wypełnienie krótkiej ankiety ewaluacyjnej dotyczącej opinii o szkole. Ankieta będzie anonimowa

 

Zespół do spraw ewaluacji

 
Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
czwartek, 05 listopada 2015 10:12

Wyniki Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym w roku szk. 2015/16

zawody_tenis_stolowy

Gimnazjum dziewczęta

1. Wiktoria Marczewska
2. Wiktoria Wolska
3. Wiktoria Flis

Gimnazjum - chłopcy

1.Cezary Dziadosz
2. Łukasz Krzysztoń
3. Krystian Mysłowski
Startowało 39 chłopców

Liceum  - dziewczęta
1. Adrianna Wróbel
2. Anna Stanicka
3. Anna Krzysiak
Startowało16 dziewcząt
Liceum - chłopcy
1.Konrad Marek
2. Adam Marzec
3. Patryk Dubaj
Startowało18 chłopców
Gratulujemy!!!
Zdjęcia w galerii, zapraszamy.
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
czwartek, 29 października 2015 08:01

EMILIA POPŁAWSKA W GRONIE STYPENDYSTÓW PREZESA RADY MINISTRÓW oklaski

Dnia 21 października 2015 r. w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia zostały przyznane za osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu z uczniów danej szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Kandydat powinien otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

 
Czytamy po angielsku!!!
Wpisany przez JoannaS   
wtorek, 27 października 2015 11:54

I MARATON CZYTELNICZY


Dnia 26 października 2015 roku odbył się w naszej szkole pierwszy w tym roku szkolnym maraton czytelniczy w języku angielskim.
Przeczytaliśmy dwa opowiadania: 'Slowly, Slowly in the Wind' by Patricia Highsmith oraz 'Roger Wingate's New Car' by S. H. Burton.
W maratonie udział wzięło 3 uczniów klasy IC LO. Uczniowie poznali nowe słówka, wykonali wiele ćwiczeń oraz mieli możliwość swobodnie porozmawiać po agielsku, nie tylko na temat treści lektur.
Następny maraton już w grudniu!

Zmieniony: wtorek, 27 października 2015 12:02
 
Filmoteka Szkolna
czwartek, 22 października 2015 13:15

IV EDYCJA  „Filmoteki” ROZPOCZĘTA… filmoteka iv

Co?:  projekt „Filmoteka Szkolna. Akcja!”

Kiedy?:  w roku szkolnym 2015/2016.

Dla kogo?:  dla zainteresowanych uczniów z „Kwiatka”, chcących wzbogacać wiedzę o kulturze…

Kto prowadzi?:  nauczyciel Wok-u w formie DKF-u.

Organizatorzy: Centrum Edukacji Filmowej, Warszawska Szkoła Filmowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Plusy: rozwijanie wrażliwości na sztukę, nauka świadomego odbioru ruchomego obrazu, popularyzacja klasyki kina polskiego – animowanego, fabularnego i dokumentalnego ze zbiorów „Filmoteki Szkolnej”, udział w czerwcu w „Konkursie wiedzy o filmie”.

Minusy: nie stwierdzono.

Szkolny koordynator projektu

Leszek Asyngier

 
Dzień Papieski
wtorek, 20 października 2015 12:48

Jan Paweł II – Patron rodziny dzien_papieski

Dnia 16.10.2015 r dokładnie w 32 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nasza szkoła wspominała tego wielkiego Polaka. Z tej okazji został zorganizowany apel ku pamięci św. Jana Pawła II. Tegoroczna uroczystość przebiegła pod hasłem: ,, Jan Paweł II- Patron rodziny. Wspomnienia rozpoczęły się od Mszy  świętej sprawowanej przez ks. Piotra Stasieczka w intencji całej społeczności szkoły. Następnie klasa ID LO pod kierunkiem Panią Małgorzaty Wilk zaprezentowała montaż słowno-muzyczny przypominający życiorys, nauczanie oraz twórczość literacką naszego wielkiego Rodaka. Jak co roku po zakończonym apelu można było posilić się ciastem, które można było zakupić na kiermaszu zorganizowanym przez szkolny wolontariat i Panią Grażynę Woch.

Ks. Piotr Stasieczek

 
READ IN ENGLISH czyli czytaj po angielsku!!!
Wpisany przez JoannaS   
wtorek, 20 października 2015 10:03

oscar wildeCZYTAMY DZIEŁO OSCARA WILDE’A PO ANGIELSKU!!!


W ramach konkursu organizowanego przez Bibliotekę Językową zatytułowanego ‘Read in English!’, od 17 października do 22 listopada 15 chętnych uczniów liceum będzie czytało powieść Oscara Wilde’a zatytułowaną ‘The Picture of Dorian Gray’. Po przeczytaniu lektury uproszczonej, dnia 23 listopada, uczniowie napiszą test, który będzie obejmował życie i twórczość Oscara Wilde’a, treść powieści oraz słownictwo z lektury.


Trzymamy kciuki za wszystkich tych czytelników, którym nie straszne jest czytanie po angielsku!!!
Miłego czytania i powodzenia na teście!!!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 46
matura2015

Kalendarz

<<  Lut 2016  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
29      
Czwartek, 11 Lutego 2016
Imieniny : Maria, Lucjan, Lazarz
sauna

Akcje

bookcrossing
klubhdk