BohaterON-włącz historię!, jest ogólnopolską kampanią o tematyce historycznej mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocją historii Polski XX wieku. Projekt ma za zadanie edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Celem Projektu jest również podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych oraz stworzenie wirtualnego miejsca pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim poprzez umieszczenie przez uczestników Projektu dedykowanych wpisów na portalu www.dumnizpowstańców.pl.

Nasz szkoła z entuzjazmem przyłączyła się do nowej formy kształtowania postaw patriotycznych naszych uczniów. W ramach realizowanego w szkole projektu, we wszystkich klasach LO podczas lekcji  historii i teraźniejszości oraz historii, przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące Powstania Warszawskiego i edukacji patriotycznej. W trakcie realizacji przedsięwzięcia, uczniowie obejrzeli mi.in odcinek Historii bez cenzury pod tytułem: Głód, brud i wesela – codzienność podczas Powstania Warszawskiego. Po projekcji materiału edukacyjnego, młodzież dyskutowała na temat realiów życia codziennego powstańców, a punktem kulminacyjnym zajęć, było odgrywanie wylosowanych przez grupy dram. Wśród tematów dram znalazły się:

1.Ślub i wesele powstańców.

2. Przygotowanie i wspólny posiłek.

3. Zdobywanie wody.

4. Seans w kinie Palladium.

5. Rozrywki w „czasie wolnym".

Nasi uczniowie kolejny raz stanęli na wysokości zadania, wykazując swoje ogromne zaangażowanie i inwencję twórczą 👍.Ta forma działań z zakresu edukacji patriotycznej, spotkała się z wielką aprobatą młodzieży. Zwieńczeniem działań prowadzonych w szkole, są wpisy umieszczone w wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, które można zobaczyć na stronie bohateron.pl.

Kartki z życzeniami kierowanymi do powstańców, które opracowane zostały w formie papierowej, można obejrzeć na przygotowywanej szkolnej gazetce.

Szkolni koordynatorzy projektu: Izabela Reluga- Jarzyna, Marek Krzysztoń.