Aktualności
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 1256
,,Bezpieczne wakacje 2025 bez hejtu, przemocy, uzależnień oraz konsekwencji prawnych"
Pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz Komisariatu Policji w Bychawie. Spotkanie prewencyjne dotyczyło bezpieczeństwa uczniów, pułapek uzależnień, przemocy i agresji występującej w życiu codziennym jak i w Internecie, a także konsekwencji prawnych, na które narażona jest współczesna młodzież. Serdecznie dziękujemy pracownikom Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie: Pani Elżbiecie Konowałek, aspirantowit Krzysztofowi Kołtunowi oraz dzielnicowemu Komisariatu Policji w Bychawie starszemu aspirantowi Grzegorzowi Maciąg, za kolejną ciekawą formę profilaktyki. Wiadomości zdobyte w trakcie spotkania na pewno wpłyną na poziom bezpieczeństwa naszych uczniów nie tylko w okresie wakacyjnym.



Pedagog szkolny
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłon: 1305
„E-papierosy to manipulacja” – to hasło kampanii Głównego Inspektora Sanitarnego przygotowanej z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu. W tym roku w ramach obchodów Światowa Organizacja Zdrowia skupia się na demaskowaniu „atrakcyjności wyrobów tytoniowych i nikotynowych.”
Kampania skierowana jest do dwóch głównych grup odbiorców: dorosłych - rodziców i nauczycieli oraz młodzieży.
Celem kampanii jest uświadomienie zagrożeń zdrowotnych związanych z używaniem e-papierosów przez dzieci i młodzież, obalenie mitów na temat ich „nieszkodliwości”, pokazanie mechanizmów manipulacji wykorzystywanych przez przemysł tytoniowy, wzmocnienie postaw rodzicielskich przeciwdziałających inicjacji nikotynowej wśród nieletnich.
Materiał profilaktyczne dotyczące akcji znajdują się w zakładce pedagoga szkolnego.






