ul. Marsz. J. Piłsudskiego 81,
23-100 Bychawa

81 566 00 19
liceum@kwiateklo.pl

Rekrutacja 2022/2023

Od roku 2022/23 proponujemy nowe kierunki kształcenia:

Liceum Ogólnokształcące - Klasa ekonomiczna - Klasa turystyczno-sportowa Technikum - Technik rachunkowości

więcej informacji
Kategoria:

Nasza szkoła odpowiadając na zaproszenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, dołączyła do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu". Podobnie jak w ubiegłych latach, społeczność szkolna w roboczy dzień poprzedzający Narodowe Święto Niepodległości, podczas szkolnych uroczystości rocznicowych, wspólnie odśpiewała hymn narodowy.W ten sposób, po raz kolejny włączyliśmy się w ogólnopolskie świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kategoria:

 

Uwaga maturzyści!

Zastanawiacie się jaką uczelnię lub jaki kierunek studiów wybrać na dalszą ścieżkę drogi edukacyjnej?

W zakładce pedagoga znajdziecie informacje, dotyczące rekrutacji obowiązującej na krajowych uczelniach w przyszłym roku akademickim.

Informacje o kierunkach studiów oraz zewnętrzne oceny ich jakości znajdziecie również na stronie:https://studia.gov.pl/wybierz-studia/pages/search/wizard

Pedagog szkolny

Kategoria:

 

Gazetka szkolna, wykonane w ramach włączenia się szkoły w realizację ogólnopolskiej kampania BohaterON- włącz historie!,mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Kampania BohaterON realizowana jest  od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W ramach działania utworzona została strona dumnizpowstańców.pl, która pozwala każdemu użytkownikowi na dodanie własnych treści: tekstu, zdjęcia lub nagrania wideo w formie indywidualnego wpisu, jako formy cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, zdrowie i życie, abyśmy teraz mogli żyć w wolnym kraju.

Dumni z Powstańców to nowe, wirtualne miejsce pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Portal jest kontynuacją, zainicjowanej w 2016 roku w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON – akcji „Kartka dla Powstańca”.  To kolejna forma działań, żeby pamięć o bohaterach i wydarzeniach sprzed 78 lat trwała jak najdłużej. Nasi uczniowie pamiętają o bohaterstwie Powstańców, a świadectwem tego są wpisy umieszczone przez nich na stronie: https://dumnizpowstancow.pl.

Dziękujemy uczniom, którzy dołączyli z nami do kampanii, a wszystkie chętne osoby zachęcamy do wzięcia przykładu z naszej młodzieży i umieszczenia w przestrzeni wirtualnej, słów wdzięczności kierowanych do bohaterów Powstania Warszawskiego.