ul. Marsz. J. Piłsudskiego 81,
23-100 Bychawa

81 566 00 19
liceum@kwiateklo.pl

Rekrutacja 2023/2024

Od roku 2023/24 proponujemy nowe kierunki kształcenia:

Liceum Ogólnokształcące - Klasa turystyczno-sportowa - Klasa sportowa (pływanie) Technikum - Technik rachunkowości

więcej informacji
Kategoria:

1 grudnia 2023 r.

Za oknami śnieg i przenikliwy chłód a w Zespole Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie tego dnia na przekór pogodzie - gorąca atmosfera i uroczysty nastrój.

Inaczej być nie mogło. Obchodziliśmy Jubileusz - można by powiedzieć - wyjątkowo-wyjątkowy!!!!

Bychawska Alma Mater, najstarsza szkoła w powiecie lubelskim, kształci młodzież już 100 lat.

Ten dzień rozpoczeliśmy od przemarszu z orkiestrą do kościoła parafialnego. Mszę świętą w intencji społeczności szkoły celebrował ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik. Pamięć patrona uczczono złożeniem kwiatów pod pomnikiem w bychawskim parku. Centralne obchody jubileuszu miały miejsce w hali sportowej szkoły. Kilkugodzinne spotkanie wypełnione było występami artystycznymi uczniów i nauczycieli, wspomnieniami oraz okolicznościowymi przemówieniami.

 

 

Czytaj więcej: Fotorelacja z obchodów 100-lecia szkoły
Kategoria:

                                            

Dnia 23 listopada 2023r., na obiektach krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody półfinału województwa lubelskiego w pływaniu. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas pierwszych: Amelia Prącik oraz Erwin Rechul.Amelia Prącik zajęła II miejsce w stylu grzbietowym, dający jej awans do zawodów finału województwa,natomiast Erwin Rechul w stylu dowolnym, sklasyfikowany został na miejscu VI.

Naszym uczniom gratulujemy uzyskania świetnych wyników, a za Amelkę trzymamy kciuki przed jej kolejnymi zmaganiami sportowymi👍💪

 

Kategoria:

 

Rozważasz pracę w branży budowlanej? To super! Budownictwo to dział gospodarki, który aktywnie się rozwija, dlatego określane jest mianem branży przyszłości. Posłuchaj wywiadu przygotowanego prze Mapę Karier w ramach #ZawodowychStream'ów i dowiedz się,co robią specjaliści ds. finansów na budowie.Może zainteresuje Cię właśnie ta ścieżka kariery?

Link do materiału znajdziesz w zakładce pedagoga szkolnego😊

 

 

Kategoria:

BohaterON- włącz historię to ogólnopolska akcja o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W trakcie szkolnej akcji,podczas lekcji historii i teraźniejszości, przekazane zostały młodzieży informacje dotyczące Powstania Warszawskiego. Czy powstańcy walczyli całe dnie i noce bez przerwy? Czy oprócz prowadzonych działań podziemnych wiedli tzw. życie codzienne, inne niż to w obecnym rozumieniu, jednak nie pozbawione zwykłej prozy życia? Czy lubili tańczyć, śpiewać, a może preferowali  X muzę? Na te pytania znają już odpowiedź wszyscy Ci, którzy uczestniczyli w lekcji:,,GŁÓD, BRUD I WESELE- ŻYCIE CODZIENNE PODCZAS POWSTANIA WARSZAWSKIEGO", przeprowadzonej w ramach realizacji projektu.

Informacje zdobyte w trakcie zajęć, wykorzystała młodzież do opracowania mini- scenek pod jednym z haseł:

1.ślub i wesele powstańców;2.przygotowanie i wspólny posiłek;3.zdobywanie wody;4. seans w kinie Palladium;5.rozrywki w ,,czasie wolnym".

Zwieńczeniem naszej akcji są podziękowania dla powstańców, które opracowane i umieszczone zostały przez uczniów na stronie:https://wpis.dumnizpowstancow.pl/.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję przesyłania życzeń w wirtualną przestrzeń, będącą miejsca pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Nauczyciel HiT- szkolny koordynator projektu