ul. Marsz. J. Piłsudskiego 81,
23-100 Bychawa

81 566 00 19
liceum@kwiateklo.pl

Jubileusz 100-lecia szkoły

The teachers

Jubileusz 100-lecia szkoły

Kopciuszek

Jubileusz szkoły

Walc w wykonaniu Oliwii i Piotra

Rekrutacja 2024/2025

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Liceum Ogólnokształcące - Klasa turystyczno-sportowa - Klasa sportowa (pływanie) Technikum - Technik rachunkowości

więcej informacji
Kategoria:

V Edycja Konkursu Poezji i Prozy Jana Pawła II

 

Dnia 9 kwietnia 2010 r. odbyła się w naszej szkole V Edycja Konkursu Poezji i Prozy Jana Pawła II.
Konkurs ten cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży, co świadczy o tym, że Ojciec Święty słusznie pokładał największe nadzieje właśnie w młodych ludziach. W naszych sercach jest On ciągle żywy.
Specjalnie na tą okoliczność uczniowie z naszej szkoły przygotowali montaż słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną poświęcone Janowi Pawłowi II. W konkursie wzięło udział 10 osób z ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, Zespołu Szkół w Wilkołazie i Zespołu Szkół Technicznych w Bełżycach. Uczestnicy oceniani byli za recytację wiersza oraz fragmentu prozy autorstwa Jana Pawła II. Biorąc pod uwagę dobór tekstów, umiejętności interpretacyjne, kulturę języka i ogólne wrażenie artystyczne jury nagrodziło następujące osoby:
I miejsce – Aleksandra Jargiełło (ZS w Bychawie)
II miejsce – Agnieszka Zimna (ZS w Wilkołazie)
III miejsce – Ewelina Adamczyk (ZS w Bychawie).
Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani za co zostali obdarowani nagrodami książkowymi oraz pamiątkowymi dyplomami.
Gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.

Kategoria:

XIV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 
23.03. 2010 odbył się w naszej szkole etap Szkolny XIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – „Pisma Janowe”.
Zakres merytoryczny obejmował Ewangelię Św. Jana, jego trzy listy oraz Apokalipsę. Konkurs skierowany jest do osób interesujących się Pismem Św., teologią, pogłębiających swą wiarę. Główną nagrodą jest tygodniowy pobyt w Rzymie. Inne nagrody przewidziane dla laureatów to indeksy na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz cenne nagrody rzeczowe.
Test wyboru pisało 79 licealistów z czego aż 33 osoby przekroczyły próg 50 % punktów.
Pierwsze trzy miejsca zajęły:
Ewelina Mazurek 77/90 pkt
Agata Grabczyńska 71/90 pkt
Iwona Zyguła 72/90 pkt
Dziewczęta wezmą udział w kolejnym etapie konkursu – diecezjalnym, który odbędzie 26 kwietnia 2010 roku w Lublinie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Kategoria:

Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej 2010

 

Sukcesy drużyn dziewcząt i drużyny chłopców w Powiatowej Licealiadzie w Piłce Siatkowej.
Drużyna dziewcząt po zaciętym boju trzeci z rzędu zdobyła I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Siatkówce
 
W skład drużyny wchodziły:
 
Kuśmierz Katarzyna
Małek Milena
Marecka Sylwia
Piędzia Paulina
Pizoń Katarzyna
Popławska Agata
Samoń Dominika
Stelmach Aleksandra
Szacoń Monika
Tudrujek Paulina
Żołynia Karolina
 
Natomiast w półfinałach wojewódzkich bardzo wysokie III miejsce.
 
Drużyna chłopców zajęła ostatecznie II miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Siatkówce
W skład drużyny wchodzili:
 
Daśko Grzegorz
Gutek Kamil
Kobylarz Adam
Krzysiak Sławomir
Kusy Kamil
Kuśmierz Mateusz
Mierzwa Cezary
Piechnik Marcin
Sulowski Rafał
Tomas Dominik
Tudruj Łukasz
Wójcik Jarosław

Opiekunem obu drużyn był mgr Jarosław Pawłowski
Serdecznie gratulujemy!!!
Kategoria:

Turniej piłki siatkowej w Krzczonowie

W dniu 16.03.2010 uczniowie Gimnazjum brali udział w Turnieju piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Krzczonowie. Zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt zajęli III miejsca.

Serdecznie gratulujemy!!!

Kategoria:

Finał konkursu historycznego

 
W dniu 15 marca 2010r. w murach Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego odbył się finał pierwszego ogólnopolskiego konkursu historycznego: „Szlak bojowy II Korpusu Polskiego. Bitwa o Monte Cassino”. Organizatorem konkursu była „Fundacja Andrzej Marzec MONTE CASSINO”.
Działalności fundacji przewodzą idee mające na celu m.in. podtrzymywanie tradycji narodowej, kultywowanie pamięci o bitwie pod Monte Cassino, popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wysiłku zbrojnego polskiego żołnierza w II wojnie światowej. Współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Lublinie i Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Patronat honorowy sprawował Jan Łopata – poseł na sejm. Patronat medialny gazeta „NASZE MIASTO”.
Pierwszy etap konkursu odbył się 26 stycznia br. i obejmował pytania związane ze szlakiem bojowym II Korpusu Polskiego. Do drugiego etapu – finału – zakwalifikowało się 26 osób ze szkół ponadgimnazjalnych z: Piotrowic, Zakrzówka, Kraśnika, Chodla, Niedrzwicy Dużej, Opola Lubelskiego, Chełma, Janowa Lubelskiego, Rzeszowa, Złocieńca k Szczecina, Bełżyc, Pszczelej Woli i Bychawy. Pytania przygotowane przez przedstawicieli głównego organizatora konkursu, czyli Fundacji Monte Cassino z Kraśnika, dotyczyły przebiegu bitwy pod Monte Cassino.
Zadanie nie było łatwe, ponieważ młodzież musiała wykazać się dość szczegółową wiedzą. Najlepsze okazały się dziewczęta:
I miejsce: Elżbieta Kowalska, ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie,
II miejsce: Żaneta Szarama, ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, obie uczennice przygotowywane były do konkursu przez pana Marka Krzysztonia
III miejsce: Karolina Dąbek, Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.
W nagrodę zwyciężczynie konkursu wezmą udział w kwietniowych obchodach 65. rocznicy wyzwolenia Bolonii. W ubiegłym roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta HENRYCZKI wzięła udział w obchodach 65. rocznicy bitwy pod Monte Cassino, zapewniając oprawę muzyczną uroczystości. Właśnie wtedy zapadła decyzja, że pierwszy konkurs o II Korpusie Polskim odbędzie się właśnie w Bychawie.
Wszyscy uczestnicy finału zostali nagrodzeni okolicznościowymi albumami ufundowanymi przez Powiat Lubelski i dyplomami za udział w konkursie. Zabezpieczenie kulinarne przygotowała szkolna stołówka.
Konkurs spełnił zamierzone cele dydaktyczne, o czym świadczy liczny udział młodzieży. Dało się zauważyć ogromne zaangażowanie w przygotowania, co zaowocowało pogłębieniem świadomości historycznej młodych ludzi. Stał się on niezwykle wyjątkowy dla jednej z laureatek – Żanety Szarama – która, dzięki wygranej, będzie mogła wyjechać do Włoch i zobaczyć miejsca, gdzie dzielnie walczył jej pradziadek – Władysław Szarama.
Po pierwszej części konkursowej odbyło się spotkanie z panem porucznikiem Antonim Gorbaczów – żyjącym uczestnikiem bitwy pod Monte Cassino. Wspomnienia p. Antoniego do głębi wzruszyły i poraziły wszystkich uczestników spotkania. Tę piękną patriotyczną lekcję dopełniły recytacje wierszy o Monte Cassino i krótki koncert orkiestry. W uroczystości uczestniczył Starosta Lubelski p. Paweł Pikula.
Uczestnicy i opiekunowie podkreślali bardzo dobrą organizację konkursu, wskazali na serdeczność i życzliwość gospodarzy. Nad całością jak zwykle czuwał i prowadził dyr. Henryk Dudziak.
Do zobaczenia na drugim konkursie za rok