ul. Marsz. J. Piłsudskiego 81,
23-100 Bychawa

81 566 00 19
liceum@kwiateklo.pl

Kategoria:

14 grudnia 2021 roku w internacie naszej szkoły przeżywaliśmy Wigilię. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziło nas wzruszające przedstawienie pod tytułem: "A do Betlejem jest tak daleko", przygotowane przez wychowanków internatu. Po jego zakończeniu młodzież wraz z wychowawcami oraz dyrekcją szkoły wspólnie zasiadła do uroczystej kolacji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Kategoria:

 

     „Andrzejki w dawnej Polsce były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą. Wokół domów palono wielkie ogniska, które miały odpędzać złe duchy, a panny pod poduszką umieszczały męskie spodnie, aby wyśnić przyszłego męża bądź liczyły sztachety w płocie w nadziei na to, że dowiedzą się czegoś o przyszłym małżonku.”

     Dzisiaj 30. listopada to czas głównie andrzejkowych zabaw i wróżb, których wynik zawsze traktujemy z przymrużeniem oka. W takowych uczestniczyła we wtorkowy wieczór młodzież internacka Zespołu Szkół. Pod opieką p. U. Stadnik i M. Wilk., z wykorzystaniem uprzednio przygotowanych wspólnie z uczniami rekwizytów, wychowankowie mogli przekonać się m.in. kim będą w przyszłości – w jakim wyszukanym zawodzie się odnajdą… Niektórzy mogli poszukiwać znaczeń i symboli w odniesieniu do własnego życia w kształtach odlanych z wosku przez klucz. Niezależnie od wyników andrzejkowych wróżb, całość wydarzenia przebiegała w miłej atmosferze, okraszonej spontanicznym uśmiechem wychowanków, w towarzystwie gdzieniegdzie ukazujących się na ścianach internackiej świetlicy tajemniczych cieniach od aromatycznych świec…

Wychowawca

Kategoria:

    

Od kilku lat w murach Internatu z powodzeniem funkcjonuje Dyskusyjny Klub Filmowy, którego członkami są zainteresowani X muzą wychowankowie placówki. Zajęcia odbywają się w oparciu o sprawdzone zbiory „Filmoteki Szkolnej” – od animacji, poprzez fabułę, po dokument. Także w tym roku szkolnym zawiązała się stała grupa uczniów złożona z młodzieży polsko-ukraińsko-kazachskiej. Celem cotygodniowych filmowych spotkań jest ukazanie bogactwa sztuki filmowej, wsparcie oddziaływań wychowawczych – poprzez wpływ na społeczne postawy, a także pomoc uczniom obcojęzycznych w pokonywaniu bariery językowej i rozumieniu polskiej kultury.

Wychowawca

Kategoria:

    

Gorąco polecamy i zachęcamy wszystkich do kulturalnych podróży... w następujące miejsca:

1. MALBORK.

 "Zamek w Malborku, będący niegdyś siedzibą mistrzów wielkiego zakonu krzyżackiego, dziś jest jedną  z najpopularniejszych atrakcji w województwie pomorskim. Jego historia jest naprawdę bogata i sięga aż XIII wieku, a od 1997 roku wpisany jest on na światową listę dziedzictwa UNESCO, co tylko podkreśla jego wagę i atrakcyjność dla turystów. Jeżeli więc nie możecie odwiedzić Malborka, to być może wirtualny spacer spełni wasze potrzeby?"


link: https://muzeumzamkowewmalborku.wkraj.pl/html5/index.php?id=34844#34844/0

  1. WIELICZKA.

„Kopalnia Soli położona w Wieliczce (…) od wielu lat przyciąga wielu turystów. Teraz także i Wy możecie dołączyć do tego grona! Wystarczy, że skorzystacie z wirtualnego spaceru, który zabierze Was przez najważniejszą trasę tej atrakcji. Mająca aż 3 kilometry długości i 20 komór trasa położona jest na głębokości nawet 135 metrów! Kto wie, może taka wirtualna wycieczka zachęci Was do odwiedzenie tego miejsca w gronie rodzinnym w przyszłości?”


link: https://www.ai360.pl/panoramy/278

  1. MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.

 „Powstanie Warszawskie było bez wątpliwości jednym z najbardziej bohaterskich zrywów patriotycznych w historii naszego kraju, a otwarte w sześćdziesiątą rocznicę jego wybuchu muzeum, dziś pozwala lepiej zrozumieć codzienność mieszkańców Warszawy w tym czasie. Całe muzeum jest zaopatrzone w przeróżne elementy multimedialne, pozwalające na prześledzenie tych 44 dni pełnych walki o przyszłość miasta stołecznego”.


link: https://www.google.com/maps/@52.2323689,20.9813058,2a,64.4y,39.48h,83t/data=!3m6!1e1!3m4!1sB2SXc5M6OloAAAQ7LvKntw!2e0!7i13312!8i6656

  1. WAWEL.

Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie oferuje szeroką ofertę dla zwiedzających: "bogate zbiory, różnorodne formy, obiekty i kolekcje sztuki dla każdego. Kilka godzin obcowania ze sztuką najwyższego formatu w wyjątkowej cyfrowej oprawie".


linki:
http://3d.wawel.krakow.pl/
https://wawel.krakow.pl/wawel-wirtualny

Wychowawca

‘One language sets you in a corridor for life. Two languages open every door along the way.’ Frank Smith

Read More

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,który puste życie napełnia światłem, a puste serca - wzruszeniem." Kornel Makuszyński

Zobacz więcej Button

Szkolny Klub Wolontariusza „To co robimy dla innych, jest tym, co naprawdę warto robić ... „ Lewis Carroll

Read More

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Read More DE; ?>

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Read More

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Read More