ul. Marsz. J. Piłsudskiego 81,
23-100 Bychawa

81 566 00 19
liceum@kwiateklo.pl

Jubileusz 100-lecia szkoły

The teachers

Jubileusz 100-lecia szkoły

Kopciuszek

Jubileusz szkoły

Walc w wykonaniu Oliwii i Piotra

Rekrutacja 2024/2025

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

Liceum Ogólnokształcące - Klasa turystyczno-sportowa - Klasa sportowa (pływanie) Technikum - Technik rachunkowości

więcej informacji
Kategoria:

     Pod koniec października br. odbył się w Internacie ZS „Konkurs wiedzy o filmie – Filmoteka Szkolna 2022”, jako podsumowanie 2-letnich spotkań w ramach DKF-u (ze względu na ograniczenia pandemiczne, konkurs nie odbył się w ubiegłym roku). Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania, które dotyczyły obejrzanych uprzednio wybranych pozycji filmowych. Należało m.in. wykazać się zdolnością interpretacji, wiedzą gatunkową, podzielić własną wrażliwością i oceną ubraną w słowa odnośnie postaw bohaterów, wybranych zabiegów artystycznych wykorzystywanych w dziele filmowym. Poniżej prezentuję najlepszą Czwórkę, która stanęła na podium:

I miejsce ex aequo Anna Palii i Danyl Sirchenko

II miejsce Yulia Pashkevych

III miejsce Danylo Hryn

PS  Oficjalne wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w czasie Spotkania wigilijnego w Internacie. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.

Wychowawca

Czytaj więcej: Konkurs Filmoteki 2022
Kategoria:

Dn. 25.09 w Internacie ZS, zgodnie z ogólnymi założeniami demokracji, odbyły się wybory do internackiego samorządu na rok szkolny 2022/2023. Na liście znalazło się 4 zgłoszonych kandydatów. Każdy z wychowanków uprawnionych do głosowania mógł oddać 1 głos na swojego faworyta. Pod czujnym okiem wychowawcy wybory przebiegły bez żadnych zakłóceń, z niemalże 100% frekwencją wśród głosujących. Komisja (złożona z przedstawiciela młodzieżowego elektoratu oraz wychowawcy) po opróżnieniu specjalnie przygotowanej na tę okoliczność urny wyborczej, rzetelnie przeliczyła głosy i wywiesiła listy z oficjalnymi wynikami. Tegoroczny skład samorządu wraz z przypisaną funkcją prezentuje się następująco:

 

Yulia Pashkevych – Przewodnicząca

Wiktoria Krzysztoń – Wiceprzewodnicząca

Anna Palii – Skarbnik

Danyl Honoratskyi – Sekcja medialno - techniczna

 

Wszystkim zaangażowanym w "Wybory 2022" gratulujemy wysokiej kultury i postawy obywatelskiej, a Wybranym życzymy owocnej pracy na rzecz całej internackiej społeczności!

 

- Wychowawca

Kategoria:

Dnia 16.05.2022 w Internacie Zespołu Szkół odbył się Wiosenny Turniej Szachowy zorganizowany specjalnie dla wychowanków. Po blisko 2-godzinnych rozgrywkach wyraźnie zarysowało się prowadzenie Aliekseia Baranova, który ostatecznie został „arcymistrzem” wśród uczestników szachowych potyczek. Mając na uwadze zainteresowanie, organizator planuje w kolejnym roku szkolnym II edycję turnieju, który oprócz ćwiczeń intelektu i doskonalenia analitycznego myślenia, będzie okazją do rewanżu.

Wychowawca

Czytaj więcej: Wiosenny turniej szachowy
Kategoria:

Być kobietą, być kobietą... nie zawsze jest łatwo. 8 marca jedna przyjemnie jest nią być. W Międzynarodowym Dniu Kobiet, w internacie Kwiatka, na twarzach dziewcząt i wychowawczyń zagościł uśmiech. Stało się tak za sprawą kwiatów i słodkiego upominku, którymi chłopcy obdarowali swoje koleżanki i wychowawczynie. I choć za oknem zima, to w naszym internacie poczuliśmy nadchodzącą wiosnę. W końcu Pani Wiosna to też kobieta.